Internet Explorer 9: czwarte wydanie Preview

Internet Explorer 9: czwarte wydanie Preview

Internet Explorer 9: czwarte wydanie Preview
Źródło zdjęć: © Microsoft
06.08.2010 09:29, aktualizacja: 06.08.2010 09:46

We wrześniu ma się ukazać wersja beta Internet Explorera 9. Tymczasem Microsoft przedstawił czwarty (i ostatni) przedtestowy wariant przeglądarki – edycję Preview. Podobnie jak trzej poprzednicy jest to tylko "kadłubek" prezentujący rendering i obsługę JavaScriptu, ale nie nadający się do normalnej pracy (brak mu kart, zakładek albo możliwości nawigowania po liście odwiedzanych stron).

W teście Acid3 Internet Explorer 9 uzyskuje teraz 95 na 100 punktów. Według dokumentu Release Notes w porównaniu z trzecim wydaniem poglądowym aplikacja zawiera tylko nieliczne poprawki. Należy do nich obsługa obiektów DOMException i zmiana w hierarchii prototypów DOM.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Postępy osiągnięto między innymi w obsłudze elementów canvas i fontów. W tych dziedzinach prace nie zostały jednak zakończone. Nowości w Internet Explorerze 9 istotne z punktu widzenia projektantów stron WWW opisano w przewodniku dla programistów. Działanie IE9 sprawdzimy online, z tym że wersja Preview działa tylko w systemach Windows 7 i Vista.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)