Inteligentne wagi. Nowy sposób na walkę o idealną sylwetkę

Inteligentne wagi. Nowy sposób na walkę o idealną sylwetkę
30.06.2017 11:181 / 6
Inteligentne wagi. Nowy sposób na walkę o idealną sylwetkę
Źródło zdjęć: © Fitbit

W dobie inteligentnych gadżetów klasyczne wagi wydają się tak przestarzałe, że aż nie chce nam się na nich stawać. Jeśli zależy ci na wypracowaniu dobrej sylwetki, warto zainwestować w wagę, która dogada się z telefonem i powie ci coś więcej niż tylko "gruby jesteś". Oto najciekawsze inteligentne wagi według redakcji magazynu "Stuff".

Fitbit Aria

2 / 6
323943723694172585
Źródło zdjęć: © Fitbit Aria

Aria łączy się z siecią Wi-Fi, a jej szklana powłoka – dostępna w kolorze białym lub czarnym - wygląda elegancko. Kiedy połączysz ją z kontem Fitbit, będzie na bieżąco przesyłać informacje o wadze, BMI oraz poziomie otłuszczenia organizmu. Rozpozna także do ośmiu użytkowników. Nie tak dużo jak garminowska waga, ale na rodzinne potrzeby wystarczy.

Aplikacja mobilna jest prosta i działa błyskawicznie. Jeśli lubisz monitorować bieżące zużycie kalorii, zrobisz z niej pożytek.

Aria będzie idealnym wyborem dla tych osób, które zainwestowały w opaski sportowe od Fitbit i chcą śledzić, co dzieje się z ich organizmem. Waga analizuje aktywność, wagę oraz otłuszczenie i w oparciu o te parametry ustala pełny profil zdrowotny.

Zdaniem "Stuffa"

Kontrolowanie zdrowia jest z Arią dziecinnie proste.

499 zł / fitbit.com

Garmin Index Smart Scale

3 / 6
323943723694565801
Źródło zdjęć: © Garmin

Index to miły dodatek do rodziny Garmina i jedna z najciekawszych wag w tym zestawieniu. Wyposażono ją w wielki wyświetlacz LCD, na którym z łatwością odczytasz pomiary. Jest także zaskakująco prosta w konfiguracji oraz przyjemna w użytkowaniu (na tyle, na ile przyjemne może być monitorowanie wagi). Na ekranie wyświetli wszystkie potrzebne informacje, dlatego nie będziesz musiał grzebać w aplikacji, aby poznać szczegółowe pomiary.

Garmin stworzył aplikację Connect, w której możesz monitorować i analizować pomiary. Niestety, nie jest idealna – stworzono ją z myślą o biegaczach, a nie ludziach na diecie. Ale jeśl sparujesz Index z zegarkiem sportowym, będziesz mógł na bieżąco śledzić wszystkie istotne parametry zdrowotne.

Waga pozwoli ci także obserwować pomiary 15 innych osób. Ta funkcja przyda się, jeśli zarabiasz miliony na programie 500+ albo jesteś trenerem amatorskiej drużyny piłkarskiej.

Zdaniem "Stuffa"

Zachwyca ciekawym wzornictwem oraz świetnym wyświetlaczem.

639 zł / garmin.com

QardioBase

4 / 6
323943723694959017
Źródło zdjęć: © QardioBase

Już wiemy, dlaczego większość wag nie jest aż tak mała jak QuardioBase: ten filigranowy gadżet chwieje się za każdym razem, kiedy ktoś na nim stanie. Co gorsza, na QardioBase zmieścili się wyłącznie stuffowicze o numerze buta nie większym niż 43. Monitorowanie wagi z tym sprzętem przypomina balansowanie na linie w cyrku.

QardioBase śledzi wszystkie najważniejsze parametry: wagę, BMI oraz poziom tłuszczu. Jeśli masz słabość do liczb, możesz włączyć tryb Smart Feedback, aby gadżet przełączał pomiar między kilogramami i funtami. Ponadto jest też coś uroczego w tej uśmiechniętej buźce – daje ci energię do życia, gdy staniesz na niej tuż po przebudzeniu.

Zdaniem "Stuffa"

Sprzęt stworzony z myślą o miłośnikach stosowania diety.

149 € (ok. 630 zł) / getqardio.com

Under Armour UA Scale

5 / 6
323943723695286697
Źródło zdjęć: © Under Armor

Ten lśniący dysk z LED-owym wyświetlaczem oprócz wagi i otłuszczenia organizmu zaserwuje ci także "motywacyjne” komunikaty. Waga od Under Armour również rozpozna do ośmiu osobników i zrobi to automatycznie, analizując wagę oraz inne parametry zdrowotne użytkownika, który na niej stanie.

Niestety, dokładność nie jest jej mocną stroną. W ciągu 20 minut waga jednego testera wahała się w przedziale aż 3 kilogramów! Nieraz też błędnie rozpoznała użytkownika, czy nawet dopisała do naszego profilu błędne dane. Na szczęście okazało się, że w dłuższej perspektywie czasowej wskazania były zadowalająco precyzyjne. Przynajmniej dla amatora.

Zdaniem "Stuffa"

Ciekawy wygląd i kilka funkcji, które przykuwają wzrok.

149 € (ok. 630 zł) / underarmour.eu

Withings Smart Body Analyzer WS-50

6 / 6
323943723695614377
Źródło zdjęć: © Withings

Wagi? WS-50 to coś znacznie lepszego. Owszem, mierzy otłuszczenie organizmu czy BMI, ale oprócz tego monitoruje także jakość i temperaturę powietrza w twoim otoczeniu. Wszystkie dane na bieżąco synchronizuje w chmurze, łącząc się z internetem za pośrednictwem modułu Wi-Fi.

Apka HealthMate zilustruje twoje zdrowie oraz postępy w treningu za pomocą wykresów i tabel, pozwoli ustalić cele i będzie motywować cię na każdym kroku. WS-50 szybko stanie się nieodłączną partnerką każdego sportowca, od biegaczy-amatorów aż po zawodowych atletów.

Zdaniem "Stuffa"

Prosty i niezwykle przydatny zestaw zdrowotny.

449 zł / withings.com

Źródło artykułu:Stuff
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)