Inteligentne ogrzewanie od innogy. Kompatybilne z większością grzejników w Polsce. Pomoże zaoszczędzić na rachunkach

Inteligentne ogrzewanie od innogy. Kompatybilne z większością grzejników w Polsce. Pomoże zaoszczędzić na rachunkach

Inteligentne ogrzewanie od innogy. Kompatybilne z większością grzejników w Polsce. Pomoże zaoszczędzić na rachunkach
Źródło zdjęć: © Innogy
Bolesław Breczko
05.12.2017 11:48, aktualizacja: 05.12.2017 15:32

Klienci innogy Polska mogą korzystać z inteligentnych urządzeń do sterowania ogrzewaniem w mieszkaniu i w domu. Pozwolą one dopasować temperaturę i tryby ogrzewania do własnych upodobań. Wg producenta można dzięki nim zaoszczędzić nawet do 30 proc. na rachunkach za ogrzewanie.

Największą zaletą urządzeń Danfoss Eco i Danfoss Link jest kompatybilność z większością grzejników stosowanych w Polsce. Dzięki temu, do korzystania z inteligentnych rozwiązań, nie trzeba mieć specjalnych grzejników, ani instalacji. Wystarczy wymienić termostaty (pokrętła na kaloryferach) na domowych grzejnikach na gorącą wodę z centralnego ogrzewania.

Jak działają urządzenia Danfoss?

W ramach współpracy innogy i Danfoss klienci dostają do dyspozycji dwa urządzenia. Pierwszym jest elektroniczny termostat grzejnikowy, nakręcany na kaloryfer, Danfoss Eco. Umożliwia on sterowanie temperaturą za pomocą aplikacji w smartfonie, ustawianie dziennych harmonogramów (tryby "w domu", "poza domem", "sen", "wakacje"). Drugim urządzeniem jest Dangoss Link, czyli centralka z panelem sterującym instalowana na ścianie. W zestawie zawiera trzy termostaty Eco, poza możliwością sterowania temperaturą, może obsługiwać też inne domowe, inteligentne urządzenia.

Oszczędności

Innogy chwali się, że dzięki inteligentnym urządzeniom Danfoss możliwe jest ograniczenie rachunku za ogrzewanie nawet o 30 proc. Trzeba jednak zaznaczyć, że ma to zastosowanie tylko wtedy jeśli rozliczamy się na podstawie tzw. podzielników ciepła, a nie ryczałtem. Innym szczegółem na trzeba zwrócić uwagę jest umieszczenie termometrów. Te znajdują się na termostatach.
Mają one pewne minusy niż np. zewnętrzne termometry, które można zamontować w dowolnym miejscu w pokoju. Termometr znajdujący się bezpośrednio przy grzejniku (tak jak w wypadku Danfoss Eko), może podawać wyższą temperaturę niż ta, która panuje w pomieszczeniu. Zwłaszcza jeśli grzejnik jest zasłonięty meblami, które utrudniają naturalne rozchodzenie się ciepłego powietrza.

Ile to kosztuje?

Ceny urządzeń Danfoss w ofercie innogy różnią się w zależności od zawartej umowy. Plusem oferty jest fakt, że po zakończonej umowie inteligentne urządzenia przechodzą na własność.

Obraz
© Innogy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)