Inteligentna płyta kuchenna Solgaz GNC 4. Może sama obiadu nie zrobi ale na pewno w tym sporo pomoże

Inteligentna płyta kuchenna Solgaz GNC 4. Może sama obiadu nie zrobi ale na pewno w tym sporo pomoże

Inteligentna płyta kuchenna Solgaz GNC 4. Może sama obiadu nie zrobi ale na pewno w tym sporo pomoże
Źródło zdjęć: © Solgaz
Bolesław Breczko
24.03.2017 17:50, aktualizacja: 28.03.2017 11:40

Polska firma Solgaz zaprezentowała inteligentną płytę kuchenną GNC 4. Sama dopilnuje właściwej temperatury i zapobiegnie zdmuchnięciu płomienia.

Nowy produkt polskiego producenta AGD cechuje się kilkoma niespotykanymi wcześniej rozwiązaniami. Tym, które jako pierwsze rzuca się w oczy, są czujniki temperatury znajdujące się na środku palników. Dzięki nim kuchenka po pierwsze wie, jak bardzo nagrzane są naczynia stojące na rusztach i może automatycznie wyłączyć gaz, jeśli temperatura przekroczy krytyczne 240 stopni. Czujniki zapobiegają też samoistnemu zapaleniu się oleju.

Obraz
© Solgaz

Łącząc czujniki z opatentowanym elektrozaworem Solgaz stworzył płytę, w której dzięki 25 poziomom mocy można dokładnie zaprogramować temperaturę w garnku. Jak mówił Robert Makłowicz, testujący na żywo możliwości płyty, jest to niezwykle ważna funkcja, bo dobranie właściwej temperatury do dania jest kluczowe w przygotowaniu dobrego posiłku.

Obraz
© Solgaz

To rozwiązanie pozwoliło też na dodanie do płyty funkcji czajnika elektrycznego. Płyta wyczuje gdy woda na herbatę się zagotuje i sama wyłączy palnik z czajnikiem. Do płyty gazowej Solgazu trafiły też funkcje znane z płyt indukcyjnych takie jak „Boost”, czyli szybkie podgrzanie potrawy, oraz „Pauza”, która jak sama nazwa wskazuje pozwala zatrzymać gotowanie, a następnie wznowić je z tą samą temperaturą. Oprócz tego jest tu też timer, który wyłączy kuchenkę po określonym czasie oraz zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem.

Obraz
© Solgaz

Płyta nie posiada znanych z kuchenek gazowych pokręteł, sterowanie nią odbywa się za pomocą dotykowego panelu na samej płycie. Nie trzeba obawiać się poparzenia, płyta jest chłodzona co ma też ułatwiać jej czyszczenie.

Producent zapewnia, że płyta gazowa GNC 4 jest już dostępna w sprzedaży. Jej cena to 2480 zł. W podobnej cenie można kupić też zaawansowane płyty w każdej z dostępnych technologi, m.in. płytę indukcyjną (np. Amica PI 6544 LCD STK z 5 polami indukcyjnymi, a takżę funkcjami booster, pauza, czy zabezpieczeniem przed przypadkowym włączeniem), ceramiczną (np, Miele KM 5600 z 9 poziomami grzania) czy gazową (np Smeg Cortina SR775XRW z 5 palnikami i systemem bezpieczeństwa, który wyłączy gaz np. w przypadku zalania mieszkania).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)