Intel: Switchable Graphics to przyszłość

Intel: Switchable Graphics to przyszłość

Intel: Switchable Graphics to przyszłość
14.01.2009 22:04, aktualizacja: 15.01.2009 08:56

W 2009 roku z technologii Switchable Graphics skorzysta znacznie więcej osób niż do tej pory. Takie jest oficjalne stanowisko firmy Intel. Przedstawiciel tej spółki stwierdził, że czołowi producenci notebooków zaimplementują to rozwiązanie w znacznie większej ilości sprzętu niż do tej pory.

Michael Trainor, przedstawiciel firmy Intel, stwierdził ostatnio że jego zdaniem technologia Switchable Graphics będzie implementowana w znacznie większej ilości notebooków niż miało to miejsce do tej pory. Przypomnijmy, że rozwiązanie to umożliwia posiadaczom komputerów korzystających z chipsetów Intel GS45 lub GM45 oraz kart graficznych ATI Mobility Radeon HD 3600 lub 3400 na przełączanie pomiędzy zintegrowanym GPU Intela, a kartą graficzną od ATI.

Taka możliwość może mieć istotne znaczenie dla osób korzystających od czasu do czasu z bardziej wymagających aplikacji ( np. gier czy programów graficznych ). Mogą oni szybko ( bez restartu komputera ) przełączyć się na wydajniejszą kartę. Następnie, aby zredukować pobór energii, istnieje możliwość szybkiego powrotu do mniej wydajnego układu graficznego ( jak wynika z danych firmy Intel chipset tego producenta pobiera o około 50% mniej energii niż karta ATI ).

Warto przypomnieć, że wśród firm jakie do tej pory zastosowały nową technologię znaleźli się tacy producenci sprzętu jak Lenovo, Sony czy Toshiba.

_ "Producenci komputerów wprowadzili technologię Switchable Graphics w zaledwie kilku swoich produktach. Przewidujemy jednak, że 2009 rok będzie przełomem. Rozwiązanie to zawita do znacznie większej ilości nowych modeli." _

Pomimo bardzo optymistycznego tonu, Michael Trainor zdaje sobie sprawę z ograniczeń jakie posiada nowa technologia.

_ "Nie ma możliwości przełączenia z karty ATI na układ Intela gdy uruchomiona jest wymagająca gra. Zresztą, i tak pewnie niewiele osób chciałoby to zrobić. Niemniej jednak pracujemy nadal na rozwojem tej technologii i usuwamy wszystkie możliwe niedociągnięcia." _

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)