Intel prezentuje drugą falę Ultrabooków. Są już w polskich sklepach

Intel prezentuje drugą falę Ultrabooków. Są już w polskich sklepach

Intel prezentuje drugą falę Ultrabooków. Są już w polskich sklepach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.06.2012 14:33, aktualizacja: 05.06.2012 15:07

Intel na specjalnym pokazie prasowym oficjalnie zaprezentowała drugą falę Ultrabooków. Nowe Ultrabooki są według Intela jeszcze wydajniejsze i bardziej energooszczędne dzięki zastosowaniu procesorów Intel Core trzeciej generacji (dotychczas znanych pod nazwą kodową „Ivy Bridge”).

Ultrabooki to zainspirowana przez Intela nowa kategoria komputerów przenośnych, łączą w sobie wydajność pełnowymiarowego laptopa z mobilnością tabletu. Aby komputer mógł być nazwany Ultrabookiem musi spełnić określone wymagania. Obudowa nie może być grubsza niż 1. mm (dla modeli do 14”) lub 21 mm (modele powyżej 14”), sercem komputera musi być procesor Intel Core, a start ze stanu hibernacji nie może trwać dłużej niż 7 sekund. Ostatni z wymogów to długość czasu pracy na baterii, który musi wynosić przynajmniej 5 godzin (wiele modeli pracuje nawet 8 godzin i więcej na jednym ładowaniu baterii).

Co znajdziemy w nowych Ultrabookach?

Intel Wireless Display 3.0
Technologia Intel Wireless Display 3.0. wykorzystując sieć Wi-Fi, umożliwia przesyłanie dowolnych materiałów wysokiej jakości, w tym filmów w standardzie HD, z ekranu laptopa czy Ultrabooka do telewizora obsługującego funkcję WiDi lub wyposażonego w dodatkowy, specjalny adapter. Oznacza to, że możemy przeglądać portale internetowe czy ulubione filmy oraz zdjęcia zapisane w pamięci komputera siedząc wygodnie w fotelu i ciesząc się ich jakością.

Intel Anti-Theft
Technologia ta pozwala na zdalne zablokowanie komputera w sytuacji, gdy zostanie on skradziony bądź zaginie. Umożliwia zabezpieczenie cennych danych nawet wówczas, gdy komputer nie jest podłączony do sieci.

Intel HD Graphics 4000
Procesory Intel Core trzeciej generacji wyposażono w zintegrowany układ graficzny, który oferuje nawet 2-krotnie wydajniejszą obsługę mediów i grafiki w porównaniu z poprzednimi generacjami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)