Intel pokazuje prototyp notebooka. Czy to rozwiązanie ma sens?

Intel pokazuje prototyp notebooka. Czy to rozwiązanie ma sens?

Intel pokazuje prototyp notebooka. Czy to rozwiązanie ma sens?
Źródło zdjęć: © chip.pl
12.09.2014 09:01, aktualizacja: 12.09.2014 10:41

Na trwającym właśnie Intel Developer Forum producent zaprezentował prototyp ultrabooka, który na obudowie posiada niewielki, dotykowy ekran e-ink. Jakie może być jego zastosowanie?

Ekrany e-ink zazwyczaj umiejscowione są w czytnikach e-booków. Energooszczędne wyświetlacze wydłużają też czas pracy smartfonów czy smartwatchy. Ale czy implementowanie takiego ekranu w laptopie i to jeszcze na zewnętrznej części obudowy ma sens? Intel uważa, że jak najbardziej.

Przede wszystkim, takie rozwiązanie ma zadowolić fanów personalizacji. Na ekranie w wygodny sposób umieścimy jakiekolwiek zdjęcie, czy to znalezione w sieci, czy własne lub stworzymy notatkę tekstową. Zapisane wcześniej notatki będziemy mogli też czytać nawet w trybie uśpienia komputera, choć ciężko sobie wyobrazić czytanie dłuższych tekstów w taki właśnie sposób. Oprócz tego będziemy mogli otrzymywać powiadomienia RSS np. aktualizacje o pogodzie, także w momencie, gdy laptop będzie wyłączony. Reszta zależy już od samych programistów, którzy być może wpadną na inne pomysły zastosowania takiego ekranu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)