Instagram na Androida: Milion pobrań w mniej niż 24 godziny

Instagram na Androida: Milion pobrań w mniej niż 24 godziny
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

05.04.2012 13:09

Wczoraj wieczorem otrzymałem automatycznie wygenerowaną wiadomość, że Instagram na Androida jest już dostępny. Tę samą informację otrzymało także 430 000 innych osób na całym świecie, które zapisały się na stronie przygotowanej przez dewelopera. Kiedy dziś rano walczyłem z kompatybilnością mojego telefonu, aplikacja miała kilkaset tysięcy pobrań. Teraz przekroczyła już milion. W mniej niż 24 godziny.

Milion pobrań to sporo, zwłaszcza w tak krótkim czasie. Twórcy mogą mówić o ogromnym sukcesie. Przekłada się to na 200. pobrań w minutę, co jest jednym z najlepszych wyników jeśli chodzi o aplikacje dostępne w sklepie prowadzonym przez Google. Z całą pewnością w Google Play jest to rekord. Jeśli tempo pobierania się utrzyma w ciągu kilku najbliższych dni Instagram na Androida powinien przekroczyć 5 milionów pobrań.

Wygląda więc na to, że twórcom faktycznie uda się osiągnąć cel i podwoić bazę użytkowników aplikacji, która wynosi aktualnie 30+1 miliona. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nie dołączę jednak do tego grona –. pomimo tego, że posiadam telefon, który spełnia wszystkie wymagania systemowe co do zainstalowania Instagramu – Google Play uparcie twierdzi, że zainstalować nie mogę. Więc dla mnie jak na razie kicha, a nie aplikacja społecznościowa do dzielenia się zdjęciami. Ale prawdopodobnie wiele osób zostawi sobie tę aplikację.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)