Informacje dla powodzian w Internecie

Informacje dla powodzian w Internecie

Informacje dla powodzian w Internecie
31.05.2010 11:29

Wszelkie informacje dotyczące pomocy dla powodzian, w tym o bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej, zasadach przyznawania pomocy finansowej oraz możliwości korzystania z pomocy więźniów w akcji usuwania skutków powodzi - można znaleźć www.pokrzywdzeni.gov.pl

Poinformował o tym w piątek Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości, które firmuje stronę.

Osoby pokrzywdzone przez powódź znajdą tam także informacje o zasadach uzyskiwania zwolnienia od kosztów sądowych w sprawach cywilnych (np. o odszkodowanie).

W piątek rozpoczęła się też zorganizowana z inicjatywy ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego akcja udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej dla powodzian. Przez cały weekend (sobota-niedziela w godz. 10-15. poszkodowanym będą doradzać wskazani przez Naczelną Radę Adwokacką oraz Krajową Radę Radców Prawnych specjaliści prawa cywilnego i administracyjnego.

Wszyscy chętni do uzyskania porady powinni zgłaszać się do afiliowanych przy resorcie sprawiedliwości Ośrodków Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W razie potrzeby będą tam mogli liczyć na bezpłatną pomoc psychologa. W przypadku niemożności dotarcia do ośrodków osób bezpośrednio dotkniętych skutkami powodzi, specjaliści doradzą ich bliskim.

Adwokaci, radcy prawni i psychologowie będą pełnić dyżury w ośrodkach na terenie województw dotkniętych żywiołem: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Adresy placówek można znaleźć na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.

Prawnicy będą dyżurować także w Okręgowych Izbach Radców Prawnych oraz Okręgowych Radach Adwokackich. O szczegółach tej pomocy informują poszczególne samorządy prawnicze.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)