Indie: wojny cenowej nie będzie

Indie: wojny cenowej nie będzie
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

17.12.2009 01:15, aktual.: 17.12.2009 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Indyjski regulator rynku telekomunikacyjnego (TRAI) nie zamierza dopuścić do wojny cenowej operatorów mobilnych na tamtejszym rynku. Wszystko w trosce o dobro klientów, a także przychody operatorów i dochodowość ich działalności.

Taka decyzja została podjęta po tym, jak nowe taryfy zaoferowane przez operatorów osiągnęły najniższy poziom ceny za minutę w historii. W ubiegłym tygodniu sieć MTNL zaoferowała swoim klientom połączenia w cenie 0,3 rupii za minutę, co w przeliczeniu wynosi około 0,6 centa amerykańskiego.

Taka propozycja wzbudziła poważny niepokój regulatora który stwierdził, że tak niskie ceny mogą się mocno odbić na dochodowości działalności operatorów. A to z kolei mogłoby mieć bardzo negatywny wpływ na poziom ich przyszłych inwestycji, a tym samym i atrakcyjności rynku dla ewentualnych inwestorów.

_ Do 2012 roku w Indiach ma być podłączonych około 500 mln nowych użytkowników telefonii GSM. Jeśli sieci mają wytrzymać takie natężenia ruchu, to niezbędny jest dopływ gotówki ze źródeł zewnętrznych w celu ich rozwoju. Jeśli rynek nie będzie wystarczająco atrakcyjny, to taka sytuacja nie będzie miała miejsca _ - argumentuje indyjski Regulator. _ W związku z tym niezbędne są działania mające na celu zadbanie o interesy zarówno udziałowców, rynku i konsumentów, jak także rządu Indyjskiego _ - można przeczytać dalej.

Od tej pory operatorzy przed wprowadzeniem do oferty nowej taryfy, będą musieli przedstawić Regulatorowi szczegółowy kosztorys swojej propozycji. Jeśli uzna je on za przekonywujący - przedstawiona taryfa będzie mogła wejść do oferty operatora. W przeciwnym wypadku - nie otrzyma ona takiej zgody. Jest to spora zmiana, gdyż do tej pory wystarczyło przekazanie Regulatorowi informacji o nowej taryfie, bez konieczności uzyskania akceptacji na jej wprowadzenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także