Trwa ładowanie...
Wiadomości

Inauguracja programu "Dobry Pomysł" podczas VI Kongresu E(x)plory

18 i 19 października w Gdyni odbędzie się VI Kongres E(x)plory - wydarzenie łączące świat biznesu ze światem nauki. W programie tegorocznej edycji przewidziana jest inauguracja pilotażu programu "Dobry pomysł" skierowanego do indywidualnych twórców i innowatorów. Program "Dobry pomysł" został opracowany w Ministerstwie Rozwoju, a jego realizacją zajmie się Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z konsorcjantami – Fundacją Zaawansowanych Technologii, Fundacją Centrum Innowacji FIRE oraz Grupa INVESTIN.
Share
Inauguracja programu "Dobry Pomysł" podczas VI Kongresu E(x)plory
Źródło: explory.pl
d3sqcml

Program "Dobry Pomysł" odpowiada na potrzeby osób, które są twórcami wynalazków o potencjale rynkowym lub mają ciekawe pomysły biznesowe na wykorzystanie nowatorskich rozwiązań, ale potrzebują wsparcia do ich dalszego rozwoju. Program przekazuje dostęp do wiedzy i usług pomocnych w weryfikacji pomysłu pod kątem jego rynkowej oraz komercyjnej przydatności. Podczas VI Kongresu E(x)plory, 18 października, uruchomiony zostanie nabór wniosków do programu. Na jego realizację przewidziano budżet w wysokości 2 mln zł.

- "Dobry pomysł" uzupełnia lukę w polskim ekosystemie innowacji, w którym nie było do tej pory instrumentu wspierającego rozwój odważnych pomysłów indywidualnych wynalazców i innowatorów. W ramach programu wybierzemy najlepiej rokujące pomysły i poprzez pakiet usług doradczych pomożemy im przygotować się do wejścia na rynek oraz pozyskać niezbędne finansowanie, m.in. dzięki funduszom venture capital skupionym w PFR Ventures. – powiedział Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- "Dobry Pomysł" to program dla wszystkich którzy mają pomysł i uważają, że jest innowacyjny i wart wdrożenia. Mamy nadzieję, że uda nam się wyłonić naprawdę świetne pomysły i pomóc ich twórcom w realizacji. – mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii, organizatora VI Kongresu E(x)plory i konsorcjanta projektu "Dobry Pomysł".

d3sqcml

Drugiego dnia Kongresu, 19 października odbędzie się panel dyskusyjny - "Myślisz o realizacji własnego pomysłu? Może <<Dobry pomysł” jest właśnie dla Ciebie?" - podczas którego zaprezentowane zostaną założenia projektu oraz zasady uczestnictwa. Wezmą w nim udział przedstawiciele konsorcjantów realizujących projekt: Eliza Kruczkowska, Dyrektor ds. Innowacji PFR, Joanna Gogolińska, Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii, Piotr Koral, Prezes Grupy Investin, Mikołaj Różycki, CI Fundacji Centrum Innowacji FIRE.

VI Kongres E(x)plory Innowacje, 18 i 19 października, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny! Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: www.kongres.explory.pl.

d3sqcml

Podziel się opinią

Share
d3sqcml
d3sqcml
Więcej tematów