Trwa ładowanie...
dvcdpmv
Wiadomości

Inauguracja programu "Dobry Pomysł" podczas VI Kongresu E(x)plory

18 i 19 października w Gdyni odbędzie się VI Kongres E(x)plory - wydarzenie łączące świat biznesu ze światem nauki. W programie tegorocznej edycji przewidziana jest inauguracja pilotażu programu "Dobry pomysł" skierowanego do indywidualnych twórców i innowatorów. Program "Dobry pomysł" został opracowany w Ministerstwie Rozwoju, a jego realizacją zajmie się Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z konsorcjantami – Fundacją Zaawansowanych Technologii, Fundacją Centrum Innowacji FIRE oraz Grupa INVESTIN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Inauguracja programu "Dobry Pomysł" podczas VI Kongresu E(x)plory
(explory.pl)
dvcdpmv

Program "Dobry Pomysł" odpowiada na potrzeby osób, które są twórcami wynalazków o potencjale rynkowym lub mają ciekawe pomysły biznesowe na wykorzystanie nowatorskich rozwiązań, ale potrzebują wsparcia do ich dalszego rozwoju. Program przekazuje dostęp do wiedzy i usług pomocnych w weryfikacji pomysłu pod kątem jego rynkowej oraz komercyjnej przydatności. Podczas VI Kongresu E(x)plory, 18 października, uruchomiony zostanie nabór wniosków do programu. Na jego realizację przewidziano budżet w wysokości 2 mln zł.

- "Dobry pomysł" uzupełnia lukę w polskim ekosystemie innowacji, w którym nie było do tej pory instrumentu wspierającego rozwój odważnych pomysłów indywidualnych wynalazców i innowatorów. W ramach programu wybierzemy najlepiej rokujące pomysły i poprzez pakiet usług doradczych pomożemy im przygotować się do wejścia na rynek oraz pozyskać niezbędne finansowanie, m.in. dzięki funduszom venture capital skupionym w PFR Ventures. – powiedział Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

- "Dobry Pomysł" to program dla wszystkich którzy mają pomysł i uważają, że jest innowacyjny i wart wdrożenia. Mamy nadzieję, że uda nam się wyłonić naprawdę świetne pomysły i pomóc ich twórcom w realizacji. – mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii, organizatora VI Kongresu E(x)plory i konsorcjanta projektu "Dobry Pomysł".

dvcdpmv

Drugiego dnia Kongresu, 19 października odbędzie się panel dyskusyjny - "Myślisz o realizacji własnego pomysłu? Może <<Dobry pomysł” jest właśnie dla Ciebie?" - podczas którego zaprezentowane zostaną założenia projektu oraz zasady uczestnictwa. Wezmą w nim udział przedstawiciele konsorcjantów realizujących projekt: Eliza Kruczkowska, Dyrektor ds. Innowacji PFR, Joanna Gogolińska, Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii, Piotr Koral, Prezes Grupy Investin, Mikołaj Różycki, CI Fundacji Centrum Innowacji FIRE.

VI Kongres E(x)plory Innowacje, 18 i 19 października, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny! Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: www.kongres.explory.pl.

dvcdpmv

Podziel się opinią

Share
dvcdpmv
dvcdpmv
Więcej tematów