In-Cell, czyli skaner plus monitor

In‑Cell, czyli skaner plus monitor

In-Cell, czyli skaner plus monitor
Źródło zdjęć: © heise-online
28.05.2010 13:23

Urządzenia wielofunkcyjne składają się zwykle z kombinacji drukarki i skanera, do których ewentualnie dodawany jest faks oraz telefon. Natomiast podczas targów DisplayWeek firma LG zaprezentowała niecodzienne urządzenie wielofunkcyjne, a mianowicie połączenie monitora LCD i kolorowego skanera

Sprzęt ma wbudowane fotoczujniki w każdym pikselu ekranu - tak zwanym ekranie dotykowym In-Cell. Kiedy położymy obrazek albo obiekt trójwymiarowy - np. dłoń - na ekranie i naciśniemy przycisk Scan, czujniki w każdym sensorze zarejestrują różnice w jasności i chrominancji na powierzchni ekranu.

Obraz
© Kiedy położymy przedmiot na ekranie dotykowym In-Cell firmy LG, zostanie on w ciągu kilku sekund zdigitalizowany (fot. heise-online)

Ekran LCD o przekątnej 15,4-cala ma rozdzielczość WXGA rzędu 1280×800 pikseli i skanuje obrazy w nietypowej przestrzeni kolorów - urządzenie jest w stanie zarejestrować do 262 000 odcieni. Rozdzielczość skanowania sięga 100 dpi, obrazy i obiekty są zapisywane z częstotliwością 2 Hz, a zdigitalizowane grafiki zapamiętuje się w formacie JPEG. Producent na razie nie mówi nic ani o cenach znajdującego się jeszcze na etapie prototypu skanera, ani o tym, w których krajach się pojawi.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)