Ile zarabiają astronauci w NASA? Nie dziwne, że są skłonni do ryzyka

Ile zarabiają astronauci w NASA? Nie dziwne, że są skłonni do ryzyka
Źródło zdjęć: © NASA
Arkadiusz Stando

05.11.2018 08:56, aktual.: 05.11.2018 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zostać astronautą nie jest łatwo. To nie tylko nauka, trening i pasja. Przede wszystkim trzeba mieć odwagę i umiejętność zachowania zimnej krwi w sytuacji zagrożenia życia. Ale sprawa staje się łatwiejsza, kiedy pojawia się odpowiednia motywacja.

Aby zostać astronautą NASA, trzeba spełnić kilka wymagań. Do tej agencji kosmicznej mogą dołączyć tylko amerykanie, którzy ukończyli studia dyplomowe na renomowanej uczelni w dziedzinie nauk ścisłych, inżynierii lub matematyki oraz mają trzy lata doświadczenia i tysiąc godzin wylatanych za sterami samolotu odrzutowego.

Nie każdy, kto spełni te warunki dostanie pracę, a wręcz mało kto. NASA raz na kilka lat prowadzi nową rekrutację, i spośród kilkunastu tysięcy osób, kandydatów wybiera zaledwie kilku. W 2017 roku z 18,3 tysięcy chętnych, przyjęto zaledwie 12 osób.

Skoro tak ciężko się dostać, a praca jest tak ryzykowna, to skąd to zainteresowanie? Astronautów przyciąga nie tylko pasja. Zarobki w NASA zaczynają się od 5200 dolarów do 8000 dolarów miesięcznie. Bardziej doświadczeni pracownicy zarabiają do 120 tysięcy dolarów rocznie.

Jednak to błahostka przy tym, ile astronauci mogą zarobić w kosmosie. Każda godzina spaceru kosmicznego kosmonautów, to zarobek rzędu 1,6 -3,2 miliona funtów - czyli około od 7,5 mln do 15 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)