"Ile masz lat? Jakbyś wstała to bym ci powiedział". Kolejny autor filmów szokuje

"Ile masz lat? Jakbyś wstała to bym ci powiedział". Kolejny autor filmów szokuje
Źródło zdjęć: © facebook
Adam Bednarek

15.06.2018 11:18, aktual.: 15.06.2018 11:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydawać by się mogło, że po zatrzymaniach i interwencjach samego YouTube'a, tzw. "patostreamerzy" zakończą swoją działalność. Tymczasem wciąż szokują - popularny "Mahonek" zaczepiał w sieci nastolatki.

Na problem zwrócił uwagę m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na profilu facebookowym zamieszczono fragmenty nagrań, które przedstawiają zachowanie "Mahonka" podczas jego transmisji na żywo.

Na udostępnionych materiałach widzimy, że "Mahonek" pyta nastolatki o wiek (odpowiadające dziewczyny mają pomiędzy 13-15 lat) i proponuje im spotkania lub też prezentuje obsceniczne gesty. Rzecz miała miejsce na czatach wideo takich jak omegle.com. Część nastolatek natychmiast się rozłączyła, jednak jak pisze OMZRiK niektóre dały się zmanipulować.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa, przedstawiając dowody w postaci filmów. "Mahonek", w oświadczeniu przesłanym redakcji "Komputer Świat", stwierdził:

"Nie zostałem zgłoszony do prokuratury, sprawa została umorzona, ale z nie wiedzy Ośrodka do monitorowania zachowań rasistowskich odgrzana" (zachowano oryginalną pisownię).

Ośrodek na profilu facebookowym odniósł się do pisma "Mahonka":

"Po pierwsze - jak może być umorzona, skoro wg niego nie zostało złożone zawiadomienie? A po drugie - owszem, została zawiadomiona Prokuratura Rejonowa w Szczecinku".

Zobaczymy, jak sprawa się potoczy. Po zgłoszeniach do prokuratury, youtuber "Gural", któremu zarzucano pedofilię, został zatrzymany.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)