Ile lat ma ta kobieta? Niesamowity efekt

Ile lat ma ta kobieta? Niesamowity efekt25.07.2015 12:08
Ile lat ma ta kobieta? Niesamowity efekt

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że współczesne komputerowe efekty specjalne pozwalają filmowcom na pokazywanie rzeczy niestworzonych. Fantastycznych krain. Nieistniejących stworzeń. Destrukcji na niespotykaną skalę. Ale czasami największe wrażenie robi to, co najbardziej zwyczajne. Pokazał to dobitnie Rousselos Aravantinos, specjalista od kreatywnego wykorzystania oprogramowania do edycji wideo.

Aravantinosiemu udało się osiągnąć coś, co pod pewnymi względami robi większe wrażenie niż najbardziej efektowne produkcje z Hollywood. Używając programu do obróbki nagrań o nazwie NUKE stworzył coś w rodzaju „maszyny czasu” - cofnął aktorkę Michele Valley do lat jej młodości.

Na poniższym nagraniu zobaczyć możecie jak w czasie rzeczywistym odpowiednio nałożone filtry modyfikują wygląd Valley tak, że wydaje się ona znacznie młodsza niż w rzeczywistości. Efekt naprawdę robi wrażenie - nie wydaje się nienaturalny czy niepokojący, jak często zdarza się w przypadku obrazów generowanych cyfrowo. A to dlatego, że podstawą ciągle jest tu twarz rzeczywistego człowieka - nie jest to postać całkowicie cyfrowa, jak chociażby odmłodzony Arnold Schwarzenegger z nowego „Terminatora”.


Oczywiście Aravantinos przyznał jednocześnie, że według niego Valley wcale nie wymagała odmładzania. Ten ciekawy projekt pokazać ma przede wszystkim możliwości współczesnych efektów specjalnych, z których nie każdy zdaje sobie sprawę. Tak czy inaczej - niezwykle ciekawe.

Polecamy zapoznanie się z krótkim nagraniem.

_ DG _

Zobacz także: Test gogli wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)