Ile kosztuje jeden pasażer? Lotnisko w Radomiu przedstawiło swoje absurdalne wyniki finansowe

Ile kosztuje jeden pasażer? Lotnisko w Radomiu przedstawiło swoje absurdalne wyniki finansowe

Ile kosztuje jeden pasażer? Lotnisko w Radomiu przedstawiło swoje absurdalne wyniki finansowe
Źródło zdjęć: © o2.pl
Aleksandra Grzegrzółka
07.08.2017 14:03, aktualizacja: 07.08.2017 16:12

Lotnisko w Radomiu możecie kojarzyć z mniej lub bardziej wybrednych memów, ale prawdziwym żartem są straty finansowe, jakie generuje.

24 miliony złotych straty - taki wynik za 2016 r. osiągnęło lotnisko w Radomiu. Choć już wcześniej stało się obiektem kpin internautów, nikt nie spodziewał się, że Port Lotniczy Radom będzie musiał... dopłacać do pasażerów. Konkretnie ok. 2500 zł do każdego, jak wynika z opublikowanego raportu.

Obraz
© blasty.pl

W ciągu ubiegłego roku przez lotnisko przewinęło się zaledwie 9713 pasażerów. Dla porównania, to mniej więcej tyle, ile dziennie rejestruje warszawskie Lotnisko Chopina. Jak oceniają przedstawiciele miejskiej spółki, aby zwiększyć ich liczbę, niezbędne byłyby kolejne inwestycje, na które oczywiście brakuje środków.

Obraz
© paczaizm.pl

Wyniki z bieżącego roku są już nieco lepsze, jeśli chodzi o liczbę osób, co pozwala mieć nadzieję na zmniejszenie strat. Nie zmienia to jednak faktu, że do lotniska nadal trzeba będzie dokładać. Dlatego poszukiwany jest inwestor. Warto dodać, że aktualnie na lotnisku ląduje tylko jedna linia lotnicza, SprintAir. Liczba kierunków, w które można się udać, nie powala - są to Gdańsk, Praga oraz Lwów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (139)