Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Toyota dostarczy busy elektryczne

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Toyota dostarczy busy elektryczne

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Toyota dostarczy busy elektryczne
Źródło zdjęć: © Toyota
Bolesław Breczko
26.07.2019 14:39

Pojazdy elektryczne APM firmy Toyota zapewnią transport kibicom podczas Igrzysk Olimpijskim w 2020. W Tokio pojawi się 200 takich pojazdów

"Chcąc usprawnić organizację Igrzysk w Tokio w 2020, Toyota opracowała pojazdy APM (Accessible People Mover)" - czytamy na stronie firmy - "Posłużą do transportu zawodników i pracowników obsługi, a także kibiców o różnym stopniu sprawności, osób starszych, niepełnosprawnych, kobiet w ciąży i rodzin z małymi dziećmi. Część floty APM zostanie przystosowana do niesienia pomocy."

Samochody elektryczne APM są scharakteryzowane jako pojazdy "ostatniej mili", czyli mają być wykorzystywane do przejazdów np. pomiędzy dworcem kolejowym, a miejscem docelowy jak np. stradion olimpijski.

Samochody elektryczne Toyota na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Obraz
© Toyota

Pojazd jest wyposażony w trzy rzędy siedzeń: w pierwszym znajduje się fotel kierowcy, w drugim mieszczą się trzy osoby, zaś w trzecim – dwie osoby. Środkowa kanapa może zostać złożona, by umożliwić przewóz pasażera na wózku inwalidzkim. Siedzenia dla pasażerów są dostępne z obu stron. Pojazd został dostosowany do potrzeb osób o różnym stopniu sprawności. Wyposażono go m.in.: w relingi bezpieczeństwa, uchwyty do przypinania wózków inwalidzkich, rampy ułatwiające wjazd do wnętrza.

W pojeździe miści się kierowca i 5 pasażerów. APM ma zasięg 100 km i maksymalną prędkość 19 km/h

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)