IFA2015: OLED 4K z funkcją HDR

IFA2015: OLED 4K z funkcją HDR

IFA2015: OLED 4K z funkcją HDR
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
27.08.2015 11:41, aktualizacja: 04.09.2015 21:45

Na targach IFA 2015 w Berlinie firma LG Electronics zaprezentuje cztery nowe modele telewizorów OLED. Wśród nich znajdą się 65- oraz 55-calowe telewizory OLED 4K z funkcją dynamicznej regulacji zakresu tonalnego HDR, a także telewizor OLED z zakrzywionym ekranem.

Jak podaje producent, matryca OLED doskonale nadaje się do wyświetlania treści HDR, czyli obrazów o bardzo szerokim zakresie tonalnym, porównywalnym do zakresu widzianego przez ludzkie oko. Obrazy HDR wyświetlane na telewizorach OLED charakteryzują się większą jasnością, kontrastem i nasyceniem barw, dzięki czemu wywierają jeszcze silniejsze i pełne realizmu wrażenia wizualne. Co więcej, telewizory OLED pozwalają na uzyskanie zakresu jasności potrzebnego do wyświetlania obrazu HDR przy mniejszych wartościach szczytowych luminancji. Dzięki temu obraz jest źródłem wyjątkowych, lecz nie męczących wzroku doznań. Ponadto, telewizory OLED pozwalają na wyświetlanie treści HDR zarówno przesyłanych strumieniowo, jak i odtwarzanych przez urządzenia zewnętrzne.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Funkcja HDR nie jest jedynym udoskonaleniem wprowadzonym w najnowszych telewizorach LG. Telewizory LG OLED zadziwiają także prawie niewidoczną ramką, zaprojektowaną zgodnie z koncepcją Art Slim. Ponadto połyskująca, przezroczysta podstawa pomaga skupić uwagę widzów na ekranie, dzięki czemu obraz dostarcza jeszcze silniejszych wrażeń. Linia telewizorów OLED obejmuje modele z zakrzywionym oraz z płaskim ekranem, pozwalając na wybranie urządzenia odpowiedniego do każdego pomieszczenia w zależności od aranżacji wnętrza.

Wszystkie telewizory LG OLED 4. zostały wyposażone w najnowszy system operacyjny webOS 2.0. Atutami tego systemu ma być krótszy czas uruchamiania oraz menu Launch Bar, zapewniające użytkownikom jeszcze łatwiejszy dostęp do ulubionych treści. Ponadto, w telewizorach OLED 4K LG zastosowano głośniki zaprojektowane we współpracy z firmą Harman/Kardon, liderem w dziedzinie systemów audio, zapewniające wysoką jakość dźwięku.
Nowe telewizory OLED 4. firmy LG zostaną wprowadzone na rynek w Korei, USA, Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech już pod koniec sierpnia, a w ciągu kilku najbliższych miesięcy trafią do sprzedaży w kolejnych krajach.

_ Źródło: LG / WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)