IFA 2018: Nowość od Sennheiser - słuchawki Momentum True Wireless i soundbar

IFA 2018: Nowość od Sennheiser - słuchawki Momentum True Wireless i soundbar
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.08.2018 11:02, aktual.: 30.08.2018 11:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach IFA 2018, które odbędą się w Berlinie w dniach 31.08-05.09, Sennheiser po raz pierwszy zaprezentuje Momentum True Wireless. To bezprzewodowe słuchawki, zapewniające wysoką jakość dźwięku. Targi IFA to też kolejna nowość: soundbar Ambeo.

Pierwszy model nowej generacji rodziny Momentum oferuje zupełnie nową jakość wrażeń słuchowych – bezprzewodowe słuchawki zapewniają brzmienie stereo dzięki dynamicznym 7-milimetrowym autorskim przetwornikom, opracowanym z myślą o audiofilach. Najnowsza technologia Bluetooth, obsługa kodeka AAC oraz zgodność z Qualcomm aptXTM gwarantują dźwięk Hi-Fi bez żadnych kompromisów. Dodatkowo zgodność ze standardem aptXTM Low Latency poprawia wrażenia odsłuchowe w grach i filmach, zapewniając idealną synchronizację dźwięku z obrazem.

Dzięki funkcji Transparent Hearing słuchawki Momentum True Wireless pozwalają użytkownikowi słyszeć dźwięki otoczenia podczas słuchania muzyki, co poprawia świadomość sytuacyjną i pozwala uczestniczyć w rozmowach bez zdejmowania słuchawek.

Słuchawki Momentum True Wireless: współpraca z Apple i Google

Słuchawki Momentum True Wireless płynnie współdziałają z cyfrowym ekosystemem użytkownika, zapewniając bezpośredni dostęp głosowy do inteligentnych asystentów, takich jak Apple Siri lub Google Assistant. Pozwalają bawić się, komunikować i szukać informacji z wykorzystaniem intuicyjnego interfejsu dotykowego i naturalnych poleceń głosowych. Hałaśliwe otoczenie nie stanowi już większego problemu, dzięki technologii dwumikrofonowego kształtowania wiązki, która optymalizuje odbiór głosu, umożliwiając prowadzenie krystalicznie czystych rozmów telefonicznych oraz bezproblemowe korzystanie z asystentów głosowych. Ponadto wrażenia odsłuchowe można też personalizować za pomocą bezpłatnej aplikacji Sennheiser Smart Control – pozwala dostroić brzmienie słuchawek do osobistych preferencji z wykorzystaniem wbudowanego korektora dźwięku.

Obraz
© Materiały prasowe

Momentum True Wireless oferują 4-godzinny czas pracy baterii. Można je ładować, umieszczając w dołączonym futerale ze zintegrowanym akumulatorem, dzięki czemu wydłuży się czas ich pracy do ponad 12 godzin w ciągu dnia. Słuchawki, zaprojektowane pod kątem idealnego dopasowania i całodziennego komfortu, są odporne na zalanie i pot.

Momentum True Wireless: cena

Słuchawki Momentum True Wireless będą dostępne w Polsce pod koniec listopada w katalogowej cenie 1249 PLN.

Podczas IFA 2018 po raz pierwszy w Europie szerokiej publiczności zostanie zaprezentowany soundbar Sennheiser AMBEO w wersji produkcyjnej. Najnowszy produkt z linii AMBEO oferuje przestrzenne wrażenia dźwiękowe z wciągającym brzmieniem 5.1.4 i głębokim basem. Jest to kompletne urządzenie typu all-in-one i nie wymaga dodatkowego subwoofera. Ponadto dzięki funkcji kalibracji, soundbar AMBEO zapewnia rozrywkę zoptymalizowaną dla każdego pomieszczenia.

Urządzenie jest wyposażone w 13 przetworników oraz w najnowszą technologię wirtualizacji, która została opracowana wspólnie z instytutem badawczym Fraunhofera.

Soundbar będzie kompatybilny z formatami dźwięku 3D Dolby Atmos, MPEG-H i DTS: X, a zastosowana w nim technologia Upmix odtwarza dźwięk stereo oraz 5.1 jako dźwięk 3D. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży na początku 2019 roku.

FINAL STOP: nowy thriller z dźwiękiem 3D nagrany za pomocą AMBEO SMART HEADSET

Na targach Sennheiser zaprezentuje również swój nowy krótkometrażowy thriller FINAL STOP, w którym atmosfera tworzona przez obraz została uzupełniona o realistyczny dźwięk. Napisany i wyreżyserowany przez znakomitą reżyserkę horrorów Roxanne Benjamin film ukazuje niesamowicie realistyczny krajobraz dźwiękowy 3D, który został nagrany przy użyciu AMBEO SMART HEADSET. Opracowany przy współpracy z firmą Apogee zestaw słuchawkowy umożliwia binauralne nagrywanie dźwięku, dzięki zainstalowanym w każdej ze słuchawek mikrofonom, rejestrującym rzeczywiste dźwięki otoczenia.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także