Trwa ładowanie...
d2x6a4q

IFA 2018. LG z przytupem w świecie telewizorów. Ekran 173 cale!

Koreańskiej firmie LG nie wystarczy, że są liderem w technologii najlepszego obrazu OLED. Na targach IFA 2018 LG zaprezentowało ogromny, bo 173-calowy ekran w konkurencyjnej technologii micro LED.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IFA 2018. LG pokazało 173-calowy ekran micro LED
IFA 2018. LG pokazało 173-calowy ekran micro LED (WP.PL, Fot: Bolesław Breczko)
d2x6a4q

OLED to technologia obrazu, która pozwala na osiągnięcie absolutnej czerni. Nie potrafią tego najpopularniejsze telewizory LCD, dlatego OLED szybko stał się wyznacznikiem idealnego obrazu.

Zobacz też: Dom przyszłości według LG

Pomimo zalet OLED nie jest jednak idealny. Niska częstotliwość odświeżania, niższa od LCD jasność oraz widmo "wypalenia" ekranu sprawiają, że producenci szukają rozwiązań jeszcze doskonalszych.

d2x6a4q

LG Micro LED

Jedną z takich technologii jest micro LED, którą do tej pory rozwijał głównie rywal LG, czyli Samsung. Podczas targów IFA 2018 w Berlinie LG udowodnił, że także pracuje nad technologią i może pochwalić się całkiem niezłymi osiągnięciami. Jest to 173-calowy prototypowy ekran micro LED.

Zobacz też: LG prezentuje pierwszy na świecie telewizor OLED 8K

Na razie gigantyczny ekran jest tylko prezentacją możliwości technologicznych LG, ale niewykluczone, że niebawem zobaczymy tego typu ekrany w sprzedaży, a termin kino domowe nabierze zupełnie nowego znaczenia.

d2x6a4q

Podziel się opinią

Share

d2x6a4q

d2x6a4q
Więcej tematów