IFA 2013: Samsung pokazał nowe OLEDy i UHD

IFA 2013: Samsung pokazał nowe OLEDy i UHD10.09.2013 10:43
IFA 2013: Samsung pokazał nowe OLEDy i UHD
Źródło zdjęć: © WP.PL

Mimo, iż podczas targów IFA 2013 Samsung skupił się na prezentacji zegarka Galaxy Gear oraz Note 3, to na jego stoisku nie zabrakło też kilku nowych modeli telewizorów. Oczywiście nie mogło zabraknąć telewizorów 4K i OLED.

Na stoisku Samsunga można było znaleźć takie ciekawostki jak 5. i 65 calowe telewizory UHD, zbudowane w oparciu i zakrzywioną konstrukcję ekranu., dzięki któremu widz czuje się otoczony obrazem. Ze względu na właściwości panelu, stworzenie zakrzywionego ekranu UHD jest znacznie trudniejsze niż w przypadku telewizorów OLED. Trzeba jednak pamiętać, że rynek telewizorów UHD jest jeszcze bardzo młody. Samsung zdecydował, że data rynkowej premiery Curved UHD będzie uzależniona od reakcji użytkowników i zapotrzebowania ze strony rynku.

Na stosiku Koreańczyków nie mogło także zabraknąć telewizorów OLED. Obok pokazanego jeszcze w styczniu zakrzywionego OLEDa, teraz do oferty dołączyły telewizory OLED, które wyświetlają obraz w jakości UHD. Ponad osiem milionów pikseli i rozdzielczość czterokrotnie wyższa niż w telewizorach Full HD sprawia, że obraz w najdrobniejszych nawet szczegółach jest ostry, wyraźny i zdumiewająco naturalny. Z drugiej strony, technologia OLED, to ogromny krok naprzód w jakości obrazu, ostrości, kontrastu i naturalności ruchu. Jest to możliwe dzięki pikselom, które same emitują światło. Połączenie fenomenalnej ostrości UHD z kontrastem i kolorami OLED jest początkiem zupełnie nowej generacji telewizorów.

288771923813677203
© (fot. WP.PL)

Na targach IFA 2013 Samsung zaprezentował telewizory UHD OLED w dwóch opcjach - z płaskim ekranem oraz profilowanym. Profilowany ekran telewizora Curved UHD OLED jest łagodnie zaokrąglony, dzięki czemu pozwala widzowi zagłębić się w obrazie w sposób dotychczas znany jedynie z kina.Obydwa warianty telewizorów UHD OLED są dostępne w wersji 55-calowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)