IFA 2013: Nowe telewizory TCL (Thomson)

IFA 2013: Nowe telewizory TCL (Thomson)04.09.2013 11:09
IFA 2013: Nowe telewizory TCL (Thomson)
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

TCL na targach IFA 2013 pokazało kilka swoich nowości telewizyjnych. Wśród pokazanych modeli znalazły się telewizory pracujące w technologii 4K, nowe rozwiązania Smart TV, oraz tegoroczną nowość - serię telewizorów ColorTouch.

TCL pokazało telewizor Thomson U55W978. 4K LEDTV, pracujący w rozdzielczości Ultra High Definition. Przekłada się to na obraz 4 razy bardziej dokładny niż ten osiągalny przy rozdzielczości Full HD.

Optymalny odbiór obrazów podczas oglądania telewizji wymaga odpowiedniej odległości od ekranu. Ulepszona rozdzielczość Ultra HD (z obrazem do 8 milionów pikseli) pozwala na jej dwukrotne zmniejszenie w porównaniu do jakości Full HD. Technologia Clear Motion Index 200Hz CMI, dzięki nowej generacji procesorów graficznych, dba o płynność ruchu obrazu. Telewizory Thomson W9 umożliwiają także wyświetlanie obrazu 3D, poprzez aktywne okulary migawkowe. Sugerowana cena telewizora o przekątnej 5. cali wynosi 7999 zł.

Color Line & Color Touch

TCL pokazało także serię telewizorów Color Line jak również całkowicie nową serię Color Touch. Obydwie gamy zostały stworzone osób poszukujących odmiennego od klasycznego wzornictwa i kolorystyki. Telewizory dostępne są w trzech kolorach - niebieskim, różowym i zielonym.

288759938841786515
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Smart TV

Nowy TCL Smart TV to nowy interfejs i zintegrowane z nim funkcje, jak na przykład wyszukiwarka. W telewizorach pojawił się także system Miracast, który pozwala na strumieniowe przesyłanie danych z innych urządzeń na telewizor. Kolejna tegoroczna nowość to umożliwienie bezpośredniego dostępu do konta Skype przy użyciu aplikacji PluggedIn Skype.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)