IFA 2013: Lodówka Samsung z przezroczystymi drzwiami

IFA 2013: Lodówka Samsung z przezroczystymi drzwiami

IFA 2013: Lodówka Samsung z przezroczystymi drzwiami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.09.2013 15:06

Firma Samsung Electronics Co. Ltd. zaprezentowała na targach IFA 2013 nową chłodziarko-zamrażarkę Food ShowCase typu side-by-side. Projekt tego urządzenia zakłada pomysłowy podział chłodziarki na komorę ShowCase - umożliwiającą szybki dostęp do często używanych produktów - oraz komorę InnerCase - przeznaczoną do dłuższego przechowywania żywności.

Dzięki strefie ShowCase –. czterokrotnie większej od standardowego minibarku – użytkownik uzyskuje szybszydostęp do przechowywanej żywności, napojów czy przekąsek. Z kolei InnerCase zaprojektowano z myślą o przedłużeniu świeżości większych produktów. Komorę ShowCase, umożliwiającą otwarcie tylko zewnętrznych drzwi lodówki, zaprojektowano w celu uproszczenia organizacji i dostępu do produktów spożywczych. W komorze ShowCase wykorzystano sześć specjalnych pojemników do przechowywania serów, sosów, napojów, przekąsek oraz produktów dla dzieci:

Strefa gotowania *(poziom górny) – pojemniki na sery i sosy
*
Strefa rodzinna
(poziom środkowy) – pojemniki na napoje i przekąski
Strefa dzieci (poziom dolny) –. pojemniki na produkty dla dzieci

Podział na poszczególne strefy pomagać ma użytkownikom w porządkowaniu i odnajdywaniu potrzebnych produktów. Strefę dzieci na przykład umieszczono na dolnym poziomie komory ShowCase, aby ułatwić najmłodszym dostęp do niej. Ponadto pojemniki na przekąski i na produkty dla dzieci można wyjąć i postawić bezpośrednio na stole, co dodatkowo zwiększa ich użyteczność. Komora ShowCase ma również drzwi z funkcją Metal Cooling, zatrzymujące schłodzone powietrze wewnątrz lodówki.

Z kolei komorę InnerCase zaprojektowano z myślą o przechowywaniu takich produktów spożywczych jak warzywa, owoce, mięso itp. W odróżnieniu od tradycyjnych lodówek ze wspólnym systemem chłodzenia dla chłodziarki i zamrażalnika, system Twin Cooling Plus wykorzystuje dla tych dwóch komór dwa oddzielne obiegi powietrza.

Kompresor Digital Inverterfirmy Samsung zwiększać ma energooszczędność i wydajność chłodzenia, automatycznie dobierając jeden z pięciu poziomów obrotów. Gdy drzwi lodówki są często otwierane, w środku jest ciepłe lub gorące jedzenie lub gdy zmienia się temperatura zewnętrzna, kompresor dostarcza strumień chłodnego powietrza lub zmniejsza obroty w celu obniżenia zużycia energii. Ponadto kompresor Samsunga ma cichy tryb nocny.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)