IFA 2013: LG ma największy telewizor OLED na świecie

IFA 2013: LG ma największy telewizor OLED na świecie

IFA 2013: LG ma największy telewizor OLED na świecie
Źródło zdjęć: © WP.PL
06.09.2013 17:52, aktualizacja: 09.09.2013 10:54

Wyścig o miano tytułu "naj" na każdych targach kwitnie w najlepsze. Każdy chce mieć coś pierwszy na świecie, albo coś najlepszego na świecie, albo największego na świecie. LG postanowiło pokazać swoje możliwości i dać prztyczka Samsungowi i jak gdyby nigdy nic, bez specjalnej pompy po prostu pokazało największy na świecie telewizor OLED. Mierzy on aż 77 cali, a jego cena jest równie ogromna jak przekątna ekranu - wszyscy przedstawiciele LG ją dyplomatycznie omijają w rozmowach.

Ten największy obecnie telewizor OLED na świecie, jest oczywiście wykrzywiony, a jeśli to komuś nie wystarcza, to oczywiście wyświetla obraz w jakości UHD. Wrażenia są takie, jakbyśmy mieli w domu swoje małe, prywatne kino IMAX.

Telewizor łączy w sobie opracowaną przez LG technologię WRGB OLED z rozwiązaniem Ultra HD, czego efektem jest nieskończenie duży współczynnik kontrastu oraz cztery razy większa rozdzielczość niż w zwykłym Full HD. Jakość oglądanych obrazów potęguje zakrzywienie ekranu oraz –. co tu dużo mówić – rozmiar ekranu. Te wszystkie cechy sprawiają, że jest to jedna z najciekawszych, choć bardzo futurystycznych premier targów IFA 2013.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)