IFA 2012: Sony zapowiada szereg nowości

IFA 2012: Sony zapowiada szereg nowości

IFA 2012: Sony zapowiada szereg nowości
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.08.2012 12:09, aktualizacja: 30.08.2012 14:33

Na konferencji prasowej zwołanej przed berlińskimi targami IFA, prezes Sony Kazuo Hirai zaprezentował kierunek rozwoju firmy wraz z całą gamą nowych urządzeń.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Prezes japońskiego koncernu zapowiada stabilny, ale zdecydowany rozwój istniejących linii –. taki kierunek potwierdza, że Sony zmaga się z wewnętrznymi problemami i raczej nie planuje w najbliższym roku wprowadzania ryzykownych, nowatorskich rozwiązań. Nie oznacza to jednak, że Sony chce przezimowac ten okres. Premiera nowego tabletu i linii smartfonów potwierdzają chęć do walki w tym segmencie. O ile tablet Xperia S nie wywołuje zbyt wiele emocji, tak smartfony Xperia T, V i J wydają się być dość ciekawe. Flagowy model T z 4,6-calowym wyświetlaczem LCD o rozdzielczości 1280x720 wyposażono w aparat 13 Mpx i funkcję sleep-to-snap umożliwiającą praktycznie natychmiastowy dostęp do robienia zdjęć. W tym modelu zastosowany został również moduł NFC kojarzony bardziej z płatnościami mobilnymi, tym razem użyty do bezprzewodowej łączności z urządzeniami peryferyjnymi. Podłączenie telefonu do głośników następuje niemal natychmiast i jeszcze bardziej integruje urządzenia producenta.

Poza mocniejszym wejściem na rynek urządzeń z androidem, Sony integruje się również z firmą Microsoft. Zaprezentowane tablety Duo 1. i Tap20 działają na systemie Windows 8 i skierowane są do wymagających klientów, klasy biznes. To wyraźny akcent ze strony firmy, że stawia na wyższy segment – ocenia Rafał Zych z matrixmedia.pl, oficjalnego dystrybutora Sony w Polsce. Szczególnie ciekawie zapowiada się Tap20 wyposażony w 20-calowy wyświetlacz, procesor Intel Core i7, 8 GB RAM i 1 TB pojemności HDD. Modele tej linii mają zostać wprowadzone do sprzedaży pod koniec października.

Obraz
© Sony Bravia KD-84X9005 (fot. Materiały prasowe)

Oczywiście IFA to idealne miejsce do zaprezentowania nowego telewizora, co zrobił również japoński producent. Nowa Bravia 4. to pokaz możliwości Sony. 84-calowy wyświetlacz o rozdzielczości przekraczającej 4 razy standard HD nie pozwala na dostrzeżenie piksela - obiecuje Hirai. Zaprezentowane zostały również m.in: nowy model kamery sportowej HDRAS15, słuchawki które mają oddawać intencję kompozytora MDR-1, oraz bezlusterkowiec NEX 5r wyposazony w moduł Wi-Fi.

Hirai podał również ciekawą informację dla fanów futbolu. System Hawk-Eye znany z kortów tenisowych, pozwalający na cyfrowe powtórki akcji tzw. "challenge" może niebawem zostać wprowadzony również na boiska piłkarskie, dzięki nawiązaniu ścisłej współpracy z federacją FIFA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)