IFA 2012: Samsung prezentuje nowy komputer All-In-One

IFA 2012: Samsung prezentuje nowy komputer All‑In-One

IFA 2012: Samsung prezentuje nowy komputer All-In-One
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
29.08.2012 15:26, aktualizacja: 09.08.2013 12:30

Samsung prezentuje na targach IFA 2012 w Berlinie nowy komputer typu All-In-One Serii 7.

Komputer All-In-One (AIO) Serii 7 wyposażono w procesor Intel Core i7 trzeciej generacji, 8 GB pamięci RAM, dedykowaną kartę graficzną AMD Radeon HD 7850. oraz ekran WQHD o rozdzielczości 2560×1440 pikseli. Nowy komputer All-In-One firmy Samsung wykorzystuje też innowacyjne funkcje, takie jak 10-punktowe sterowanie wielodotykowe oraz wydawanie poleceń za pomocą gestów dłoni. W komputerze znalazło się też miejsce dla napędu Blu-ray, dysku twardego o pojemności do 1 TB, a także dysku SSD o pojemności 64 GB

W związku ze zbliżającą się premierą Windows 8 popyt na komputery All-In-One PC ma wzrosnąć, ponieważ zyskają one bardziej zaawansowane i wygodne funkcje, zastępując w dużej mierze komputery biurkowe, stąd zastosowanie w komputerach Samsunga nowych sposobów obsługi.

Intuicyjna obsługa dotykowa i gesty

Komputer Samsung AIO Serii 7 został wyposażony w 10-punktowy ekran wielodotykowy, który umożliwia sterowanie komputerem AIO za pomocą wszystkich dziesięciu palców. 10-punktowe funkcje wielodotykowe pozwalają łatwo powiększać lub obracać obraz i wygodnie przewijać strony. Jednocześnie komputer AIO oferuje 178-stopniowy kąt widzenia w pionie i poziomie.

Kolejną zaletą nowych komputerów AIO jest rozpoznawanie pięciu gestów dłoni, które pozwalają wygodnie sterować urządzeniem z odległości nawet jednego metra, co jest bardzo przydatne na przykład podczas oglądania filmów. Przesunięcie dłoni w prawo lub w lewo pozwala przewrócić kartkę elektronicznej książki, a przekręcenie nadgarstka zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara umożliwia zmianę głośności. Przez zamknięcie dłoni można też wybrać opcję w programie oraz zatrzymać film przez machnięcie rękami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)