IFA 2012: LG znowu pokaże gigantyczny telewizor

IFA 2012: LG znowu pokaże gigantyczny telewizor

IFA 2012: LG znowu pokaże gigantyczny telewizor
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
29.08.2012 12:53, aktualizacja: 29.08.2012 13:37

Na rozpoczynających się 31. sierpnia w Berlinie targach elektroniki użytkowej IFA 2012, LG ma zamiar pokazać całą gamę urządzeń Audio-Video.

Na rozpoczynających się 31. sierpnia w Berlinie targach elektroniki użytkowej IFA 2012, LG ma zamiar pokazać całą gamę urządzeń Audio-Video. Wśród nowości obok zestawów kina domowego i typowych głośników do odtwarzania muzyki ze smartfonów, znajdziemy przede wszystkim telewizor Smart TV dla przeciętnego odbiorcy oraz gratkę dla miłośników, dosłownie, dużych ekranów - 84-calowy telewizor Ultra Definition 3D. To pierwsza taka konstrukcja na świecie, którą wcześniej mogliśmy już oglądać na targach CES 2012.

Pierwszy na świecie 84-calowy telewizor Ultra Definition 3D
Telewizor LG UD 3. wyświetla obraz o rozdzielczości 8 mln pikseli (3840 x 2160) - 4x większej niż w najpopularniejszych obecnie panelach Full HD. Funkcja Resolution Upscaler Plus ma zadbać, by obraz ze źródeł o dużo mniejszej rozdzielczości jak choćby urządzenia mobilne, był wyświetlany w odpowiednio polepszonej jakości. Telewizor UD 3D wyposażono również w udoskonaloną technologię CINEMA 3D. Do dyspozycji dostaniemy funkcję 3D Depth Control, pozwalającą regulować głębię obrazu 3D. Jednocześnie funkcja 3D Sound Zooming analizuje tę głębię i dostosowuje dźwięk do położenia i poruszania się postaci i obiektów. Telewizor będzie również oferował funkcję konwersji materiałów 2D do 3D oraz znaną już Dual Play możliwość grania w dwie osoby na jednym ekranie - dzięki specjalnym okularom możliwe jest widzenie zupełnie różnych obrazów przez każdego z graczy. Ekran nie jest dzielony pionowo lub poziomo na pół, lecz każdy ma do dyspozycji pełne 84 cale. Telewizor LG UD 3D jest wyposażony w system dźwiękowy 2.2
(składający się z dwóch głośników 10 W i dwóch wooferów 15 W).

Przy okazji pokazu UD 3D, firma LG Electronics zaprezentuje udoskonalony pilot LG Magic Remote, który rozumie polecenia głosowe. W ogromnym telewizorze LG nie zabraknie również dostępu do strefy LG Smart TV, gdzie znajdziemy ok. 140. aplikacji oraz do rosnącej liczby usług udostępniających treści premium, w tym do usługi 3D World. Usługa LG 3D World, oferującej filmy i gry w trójwymiarze. Dzięki funkcji Smart Share Plus będziemy również mogli korzystać z treści zapisanych na urządzeniach zewnętrznych, takich jak laptopy, telefony komórkowe, tablety i pamięci flash.

84-calowy telewizor LG UD 3. będzie dostępny w listopadzie 2012 r. Ceny niestety nie znamy, ale może to lepiej - unikniemy zawału serca na jej widok.

Obraz
© LG Smart TV TM2792 (fot. zdjęcie producenta)

Telewizor LG Smart TV TM2792
Wyposażony w matrycę IPS telewizor LG Smart TV TM279. udostępnia szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań, takich jak platforma LG Smart TV, technologia CINEMA 3D, czy obudowa CINEMA SCREEN Design, która sprawia, że ramka jest prawie niewidoczna. Urządzenie znalazło się wśród finalistów zgłoszonych do nagrody International Design Excellence Award (IDEA) 2012 r.
Telewizor posiada funkcję SmartShare oraz obsługuje technologie MHL i Intel Wireless Display (WiDi), które pozwalają na wyświetlanie zdjęć i granie w gry ze smartfona na ekranie telewizora przy jednoczesnym ładowaniu telefonu oraz bezprzewodowe przesyłanie obrazu z laptopa na ekran telewizora. Dodatkowo nowy model obsługuje również standardy łączności bezprzewodowej DLNA i Wi-Fi Direct. Również ten model wyposażono w pilot LG Magic Remote sterowany m.in. za pomocą gestów i pokrętła.

LG Smart TV TM279. obsługuje technologię LG CINEMA 3D, która umożliwia oglądanie treści trójwymiarowych dzięki pasywnym okularom. Technologia 3D Sound Zooming dopasowuje dźwięk do ruchu obiektów na ekranie. Do telewizora Smart TV można podłączyć klawiaturę i mysz, aby swobodnie przeglądać strony internetowe bez konieczności włączania komputera.
Telewizor TM279. pojawi się na rynku europejskim we wrześniu. Ceny nie znamy.

Obraz
© LG Game World (fot. zdjęcie producenta)

Game World - serwis z grami dla smart TV
LG zapowiedziało również uruchomienie nowego portalu gier na platformie Smart TV o nazwie „Game World”. Usługa ma posiadać łatwe w obsłudze narzędzia do wyszukiwania, kupowania i uruchamiania gier - zarówno w 2D, jak i w 3D. Wiele z dostępnych tytułów będzie można obsługiwać za pomocą pilota LG Magic Remote lub dowolnego kontrolera gier. Globalna premiera portalu Game World odbędzie się we wrześniu.

Obraz
© LG BH9520TW (fot. zdjęcie producenta)

LG BH9520TW - system kina domowego z dźwiękiem 3D
Kino domowe BH9520TW w technologii 3. wyposażono w cztery pionowe głośniki 3D 9.1. System zapewnia realistyczny, przestrzenny i wielokierunkowy dźwięk oraz oferuje akustykę przypominającą warunki panujące w kinach IMAX czy wielkich salach koncertowych. Urządzenie posiada reflektory 360 stopni i szereg wbudowanych rozwiązań dźwiękowych w technologii 3D. Znajdzie się tu również opisywana już wcześniej funkcja 3D Sound Zooming. Wbudowane funkcje Smart TV zapewniają dostęp do aplikacji i trójwymiarowych treści. System obsługuje różne standardy połączeń, jak Bluetooth, USB czy Wi-Fi. Z kolei technologia SIMPLINK pozwala na pełną kontrolę kina domowego za pomocą pilota do telewizora lub specjalnej aplikacji na smartfony z systemem Android i iOS.

LG NB3520A - system audio Sound Bar
Kompaktowy system audio NB3520. typu Sound Bar z bezprzewodowym subwooferem generującym bogate, głębokie basy, nadaje realizmu wrażeniom oferowanym przez kino domowe. Zastosowany w nim procesor zapewnia przestrzenny i realistyczny dźwięk 3D. Prosta i smukła konstrukcja pasuje do nowoczesnych wnętrz, a uchwyt montażowy ułatwia zawieszenie urządzenia na ścianie. System jest wyposażony w aktywny subwoofer podłączony bezprzewodowo do urządzenia przez sieć WiFi. Interfejs Bluetooth NB3520A pozwala na strumieniowe przesyłanie muzyki z urządzeń, takich jak smartfony czy tablety. Do urządzenia można również podłączyć przenośne odtwarzacze muzyki przez port USB.
LG SP820 - przemień swój telewizor w Smart TV
Urządzenie SP82. Smart TV Upgrader umożliwia przekształcenie dowolnego telewizora w telewizor Smart TV. Urządzenie umożliwia natychmiastowy dostęp do zasobów treści i aplikacji na platformie Smart TV. Moduł SP820 jest również wyposażony w pilota LG Magic Remote. Smart TV Upgrader oferuje różne możliwości połączeń, w tym technologię Wi-Fi Direct umożliwiającą bezprzewodową komunikację z urządzeniami zewnętrznymi.

LG HR929S i LG HR929D - Hybrydowe odtwarzacze Blu-ray
Odtwarzacze Blu-ray HR929. i HR929D umożliwiają odbiór i nagrywanie telewizyjnych programów HD oraz dostęp do platformy Smart TV. Oba modele wyposażono w tuner HD, który pozwala wyświetlać programy cyfrowe oraz nagrywać je na wewnętrznych lub zewnętrznych urządzeniach pamięci masowej. Technologie Wi-Fi Direct i DLNA zapewniają użytkownikom dostęp do treści multimedialnych zapisanych na innych urządzeniach, takich jak notebooki, komputery PC i smartfony. Odtwarzacze oferują również dostęp do usług wideo na żądanie (VoD) i aplikacji premium ze sklepu LG App Store.

Odtwarzacz LG Blu-ray BP620
Odtwarzacz Blu-ray BP62. posiada wbudowane funkcje Smart TV i zapewnia bezprzewodową łączności z urządzeniami zewnętrznymi. Urządzenie oferuje również wygodny dostęp do usług wideo na żądanie (VoD) i aplikacji premium ze sklepu LG App Store.

Obraz
© LG ND8520 (fot. zdjęcie producenta)

Głośnik ND8520 ze stacją dokującą z technologią AirPlay
Głośnik ND852. zoptymalizowano pod kątem urządzeń przenośnych firmy Apple. Technologie AirPlay i Wi-Fi umożliwiają korzystanie ze zbiorów muzyki z iTunes w całym domu. Interfejs dotykowy umożliwia kontrolę wszystkich funkcji głośnika oraz bibliotek muzyki zapisanych na urządzeniach zewnętrznych. ND8520 udostępnia również dodatkowe opcje połączeń, m.in. port USB do podłączenia odtwarzaczy plików MP3 i WMA. Wszystkie elementy można kontrolować za pomocą pilota lub stworzonej z myślą o smartfonach aplikacji LG działającej za pośrednictwem technologii Bluetooth. Model ND8520 oferuje atrakcyjne wzornictwo i wyjątkowy dźwięk w kompaktowym głośniku 2.1 o mocy 80 W. Dodatkowo, wbudowany głośnik niskotonowy generuje potężne basy.

LG, oprócz modelu ND8520. wprowadza na rynek także głośnik ND5520, który umożliwia odtwarzanie muzyki przesyłanej strumieniowo z urządzeń firmy Apple i smartfonów z systemem Android. Ofertę głośników LG ze stacją dokowania uzupełniają modele ND4520 i ND3520.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)