IFA 2012: Dwa nowe tablety ASUS z Windows 8

IFA 2012: Dwa nowe tablety ASUS z Windows 8

IFA 2012: Dwa nowe tablety ASUS z Windows 8
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.08.2012 12:30, aktualizacja: 30.08.2012 13:29

Firma ASUS zaprezentowała dziś dwa nowe tablety pracujące na systemie operacyjnym Windows 8. Modele ASUS Vivo Tab i ASUS Vivo Tab RT to hybrydowe urządzenia składające się z wielodotykowego ekranu w wysokiej rozdzielczości oraz stacji dokującej z klawiaturą QWERTY.

ASUS Vivo Tab

Nazwa nowych urządzeń ASUSa pochodzi od łacińskiego słowa vivo (znaczącego „żyć”). Tablet zaprojektowano jako urządzenie wielozadaniowe. Wyposażono go w pracujący w wysokiej rozdzielczości wielodotykowy ekran Super IPS+. Technologia ASUS TruVivid w połączeniu z ekranem ze szkła Fit Glass firmy Corning dobrze oddaje wyświetlane kolory oraz zapewnia odporność na zarysowania. Ekran o przekątnej 11.6 cala pracujący w rozdzielczości 1366x76. wykorzystuje technologię IPS+. Klawiatura zamienia Vivo w poręczne urządzenie przenośne, przypominające netbook, a także zapewnia dodatkowe źródło zasilania. Tablet dysponuje ekranem o przekątnej 11,6 cala, do którego obsługi nadaje się cyfrowy rysik Wacom.

Aplikacje, gry i filmy uruchamiane w systemie Windows 8 będą prezentować się rewelacyjnie na 10.1-calowym ekranie w technologii IPS+, pracującym w rozdzielczości 1366x768. a system ASUS SonicMaster zapewni najwyższą jakość dźwięku. Vivo Tab RT posiada też te same co model Vivo Tab, wysokiej jakości kamery umieszczone z przodu i z tyłu urządzenia, które czynią z niego wszechstronny i wydajny multimedialny tablet. Vivo Tab RT posiada też wbudowany czujnik NFC umożliwiający łatwą synchronizację z innymi urządzeniami obsługującymi ten standard.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)