IFA 2012: Domowe zarządzanie energią i sprzęt AGD od Sharp

IFA 2012: Domowe zarządzanie energią i sprzęt AGD od Sharp
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

31.08.2012 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Domowy system zarządzania energią to kolejna nowinka Sharp na targach IFA. Produkcja i wykorzystanie energii słonecznej w prywatnych gospodarstwach domowych to ważny aspekt, który będzie miał znaczenie podczas konstrukcji domów. Do projektu Smart Energy Home wybrane zostały półprzezroczyste moduły słoneczne zainstalowane na fasadzie budynku. Oprócz eleganckiej stylistyki moduły zapewniają oszczędność energii oraz jej produkcję w sposób przyjazny dla środowiska.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Na przykład zacienienie powodowane przez te specjalne cienkowarstwowe moduły powoduje również zmniejszenie obciążenia dla klimatyzacji. Firma Sharp dodatkowo zaprezentuje domowy system zarządzania energią (HEMS), który pozwala podłączać urządzenia elektroniczne do układów, które sterują zużyciem energii, dzięki czemu zaopatrzenie mieszkania w energię elektryczną jest bardziej efektywne i mniej kosztowne.

Energia słoneczna staje się coraz bardziej istotna dla użytkowników prywatnych. Firma Sharp niedawno rozpoczęła sprzedaż zestawów fotowoltaicznych (PV). Zestaw Sharp PF to kompletny system solarny do instalacji w gospodarstwie domowym. W skład zestawu wchodzą moduły fotowoltaiczne, inwertory, układy łączące, różne podzespoły prądu stałego oraz wszystkie drobne elementy. Ponadto, w połączeniu z Hitachi Capital, firma Sharp oferuje cała gamę opcji finansowania dla inwestorów prywatnych i klientów biznesowych. Takie rozwiązanie oferowane jest już od lipca w Wielkiej Brytanii i wkrótce zostanie wprowadzone w innych krajach europejskich.

Kuchnia nie musi być nudna

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Firma Sharp dodała 3 nowe modele lodówek czterodrzwiowych do swojego asortymentu - SJ-FP760V, SJ-FP810. i SJ-FS810V, w których zmaksymalizowano pojemności komór, utrzymując optymalny proces chłodzenia. Model SJ-FS810V jest wyposażony również w automatyczny dozownik lodu.

Kuchenki mikrofalowe stały się podstawowym elementem wyposażenia kuchni. Na Targach IFA 201. firma Sharp zaprezentowała swoją ofertę obejmującą aż dziesięć nowych modeli.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowe modele uzupełnią istniejący asortyment firmy, w którym znajdują się, m.in.: modele kuchenek mikrofalowych z funkcją gotowania na parze. Rozszerzony asortyment kuchenek mikrofalowych reprezentuje również założenia firmy, aby zaoferować modele dopasowane do każdego środowiska. Firma Sharp powiększyła asortyment średniej wielkości o modele obejmujące wszystkie segmenty rynku. Do asortymentu kuchenek mikrofalowych o pojemności 2. i 40 litrów doszły modele o pojemności 25 i 28 litrów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)