IDF: Intel uaktualnia plany procesorowe

IDF: Intel uaktualnia plany procesorowe

19.08.2008 16:30, aktual.: 19.08.2008 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Intel ustabilizował "mapę drogową" własnych produktów, zawierającą m.in. plany produkcji układów w technologii 45 i 32 nanometrów. Teraz do wiadomości publicznej podano informację o kolejnym kroku - przejściu na proces technologiczny 22nm.

Intel zamierza rozpocząć produkcję w procesie technologicznym 22 nanometrów w 2011 lub 2012 roku. W pierwszych tych latach światło dzienne ujrzy Ivy Bridge - 22-nanometrowa odmiana chipów Gesher, których produkcja początkowo, bo już w 2010 roku, odbywać się będzie w procesie 32nm.

Intel, skupiony obecnie na procesorach Nehalem ( 45nm ) podaje już jednak informacje o kolejnym projekcie - Hasswel, pierwszym, który ma być produkowany w procesie 22nm. W 2009 roku Nehalem ma być produkowany już w 32 nanometrowym procesie technologicznym pod nazwą Westmere, znaną wcześniej jako Nehalem-C.

Procesory Hasswel będą ośmiordzeniowymi jednostkami z nowym rodzajem pamięci cache. Wśród nowości znajdzie się także nowy zestaw instrukcji - FMA ( Fused Multiply Add ), które umożliwią dodawanie i mnożenie trzech wartości w jednej operacji, np. A = B + C * D. FMA jest częścią IEEE 754r - nowej wersji standardów algorytmów, obecnie jeszcze nie zatwierdzoną.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)