IBM otworzy kody swojego oprogramowania?

IBM otworzy kody swojego oprogramowania?

IBM otworzy kody swojego oprogramowania?
Źródło zdjęć: © IBM
17.06.2008 09:30

Panujący obecnie zwrot ku oprogramowaniu o otwartych źródłach oraz ku większej otwartości w ogóle, nie omija największych firm. Microsoft zaczyna patronować różnym otwartym inicjatywom, a przedstawiciele IBM-a nie wykluczają, że otworzą jeden ze swoich flagowych produktów - system bazodanowy DB2.

Błękitny Gigant nie ma jeszcze żadnych konkretnych planów, ale, jak mówi Chris Livesey, brytyjski dyrektor ds. oprogramowania do zarządzania informacją, koncern może zostać do tego zmuszony przez rynek. Livesey uważa, że miarę jak rozwija się rynek otwartego oprogramowania i ustalają się pewne panujące na nim reguły, staje się on coraz bardziej atrakcyjny i rośnie w siłę. Z czasem może się okazać, że jest na tyle potężny, iż po prostu nie da się uniknąć obecności na nim.

Na razie jednak IBM chce wyposażyć DB2 w narzędzia, które pozwolą na przeprowadzanie analiz w czasie rzeczywistym. Obecnie tego typu operacje najczęściej nie są wykonywane na samych bazach danych w czasie ich pracy, gdyż mogłaby poważnie zaburzyć ich wydajność.

Błękitny Gigant prowadzi też badania nad technikami kompresji danych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa samych baz.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)