Hybrydowe urządzenia od Asusa: ultrabook TAICHI, Transformer AiO i tablety

Hybrydowe urządzenia od Asusa: ultrabook TAICHI, Transformer AiO i tablety

Hybrydowe urządzenia od Asusa: ultrabook TAICHI, Transformer AiO i tablety
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.06.2012 13:26, aktualizacja: 12.06.2012 14:49

Asus TAICHI, Asus Transformer AiO, Asus Transformer Book, Asus Tablet 810 (Windows 8) oraz Asus Tablet 600 (Windows RT) – to nowe produkty łączące w sobie funkcje różnorodnych urządzeń dostępnych na rynku.

Asus TAICHI – ultrabook z dwoma ekranami
Asus TAICHI to płaski ii łatwe w przenoszeniu ultrabook z dwoma, podświetlanymi diodami LED, panelami IPS/FHD. Dzięki ekranowi dotykowemu znajdującemu się na zewnętrznej części pokrywy, TAICHI może służyć zarówno jako Ultrabook, jak i jako tablet. Kiedy pokrywa jest otwarta, urządzenie pełni rolę normalnego ultrabooka, jednak po zamknięciu pokrywy, TAICHI staje się wielodotykowym tabletem obsługiwanym za pomocą rysika. Co więcej, oba ekrany są od siebie całkowicie niezależne, dzięki czemu mogą mieć bardzo wiele różnych zastosowań. Dostępny w rozmiarach 11,6”. i 13,3” TAICHI jest tak samo lekki i płaski jak Asus Zenbook i zapewnia wysokie osiągi dzięki zastosowaniu procesora Intel Core, szybkiego dysku SSD i dwupasmowej łączności 802.11n Wi-Fi.

Asus Transformer AiO – Android i Windows w jednym
Połączenie tabletu i komputera All-in-One - Transformer AiO to urządzenie, które może pełnić obie te funkcje. Posiada dwa systemy operacyjne, dzięki czemu użytkownik może przełączać się pomiędzy Androidem i Windowsem w zależności od potrzeb. Opracowany z myślą o systemie Windows 8. Transformer AiO posiada rozszerzony, 18,4-calowy, 10-punktowy, podświetlany diodami LED ekran wielodotykowy, który można bez problemu odczepić od podstawy i używać jako bezprzewodowy monitor dla AiO. Monitor może również zostać zmieniony w tablet z systemem Android za pomocą jednego przycisku.

Obraz
© Asus Transformer AiO (fot. Materiały prasowe)

Asus Transformer Book – rozkładany ultrabook
Asus Transformer Book to pierwszy na świecie rozkładany ultrabook - po odczepieniu, monitor może być wykorzystywany jako tablet. Jest skierowany do użytkowników, którzy cenią sobie mobilność, ale chcą mieć jednocześnie dostęp do bardziej tradycyjnego ultrabooka z systemem Windows do pracy. Dzięki procesorom 3-ciej generacji Intel Core, dyskom SSD i HDD, 4GB dwukanałowej pamięci DDR3 i portom USB 3.0. Transformer Book zapewnia osiągi porównywalne z tymi, jakie posiadają inne ultrabooki dostępne na rynku.

Obraz
© Asus Transformer Book (fot. Materiały prasowe)

Asus Tablet 810 (Windows 8) oraz Asus Tablet 600 (Windows RT)
ASUS Tablet 81. (Windows 8) wyposażony jest w procesor Intel Atom, 2GB pamięci RAM oraz 64GB pamięci eMMC do przechowywania danych. Ekran o przekątnej 11,6” i rozdzielczości 1366x768 wykorzystuje technologię Super IPS+, która powinna zapewnić dobrą jakość obrazu zarówno w pomieszczeniach, jak i w otwartych przestrzeniach, natomiast 10-punktowy ekran wielodotykowy obsługuje rysik cyfrowy Wacom.

Obraz
© Asus Tablet 810 (fot. Materiały prasowe)

Asus Tablet 60. (Windows RT) korzysta z czterordzeniowego procesora Nvidia Tegra 3 i 12-rdzeniowego procesora graficznego; posiada też 2GB pamięci RAM oraz 32GB pamięci eMMC do przechowywania danych. Jego ekran o przekątnej 10,1” i rozdzielczości 1366 x 768 również wykorzystuje technologię Super IPS+.

Obraz
© Asus Tablet 600 (fot. Materiały prasowe)

Najważniejszym elementem obu modeli jest dołączona stacja dokująca przekształcająca tablety w przenośne notebooki z pełną klawiaturą QWERTY, touchpadem, dodatkowymi portami USB i drugą baterią, która umożliwia dłuższe korzystanie z urządzenia w przypadku braku gniazdka zasilającego. Oba tablety wykorzystują technologię Asus SonicMaster zapewniającą dobrej jakośc dźwięk. Są też wyposażone w czujniki NFC umożliwiające łatwą synchronizację z innymi urządzeniami NFC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)