Hybryda HD od Samsunga

30.11.2007 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W grudniu w ofercie Samsunga pojawi się dwuformatowy odtwarzacz HD - model BD-UP5000, który będzie obsługiwał zarówno płyty Blu-ray, jak i HD DVD. Takie urządzenie ma już w swojej ofercie firma LG - ale z uwagi na brak konkurencji, jego cena wciąż pozostaje wysoka. Analitycy liczą, że pojawienie się na rynku kolejnej "hybrydy" spowoduje spadek cen...

Wprowadzenie takiego urządzenia przez Samsunga jest pewnym zaskoczeniem - do tej pory firma ta była postrzegana jako zdecydowany promotor standardu Blu-ray. Model BD-UP5000 ma pojawić się w sklepach w USA i Europie w połowie grudnia. Oficjalnej ceny odtwarzacza na razie nie podano, jednak w kilku sklepach internetowych można już składać zamówienia na urządzenie - ceny detaliczna wahają się od 780 do 1100 USD.

Warto wspomnieć, że główny konkurent nowego odtwarzacza Samsunga - model BH200 firmy LG ( również dwuformatowy ) - kosztuje obecnie 999 USD. Analitycy sądzą jednak, że pojawienie się nowego gracza w tym segmencie rynku może szybko spowodować obniżenie cen.

Dokładnej specyfikacji nowego odtwarzacza Samsunga na razie nie podano.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)