Hurtownia aplikacji mobilnych od Symbian Foundation

Hurtownia aplikacji mobilnych od Symbian Foundation

Hurtownia aplikacji mobilnych od Symbian Foundation
17.07.2009 11:04

Symbian Foundation zamierza udostępnić platformę, która posłuży jako łącznik pomiędzy twórcami aplikacji dla systemu Symbian, a sklepami oferującymi mobilne oprogramowanie. Dzięki temu twórcy programów będą
zwolnieni z konieczności dystrybucji swoich dzieł i docierania do każdego ze sklepów z aplikacjami z osobna

Symbian Foundation zamierza udostępnić platformę, która posłuży jako łącznik pomiędzy twórcami aplikacji dla systemu Symbian, a sklepami oferującymi mobilne oprogramowanie. Dzięki temu twórcy programów będą zwolnieni z konieczności dystrybucji swoich dzieł i docierania do każdego ze sklepów z aplikacjami z osobna.

Symbian Horizon, bo o niej mowa, to platforma, która działać będzie tak, jak hurtownia - tyle, że z oprogramowaniem. Twórcy aplikacji umieszczać będą w niej swoje aplikacje, które następnie oferowane będą sklepom z treściami mobilnymi. Te, po wybraniu odpowiadających im pozycji, włączą je do swojej oferty. Wśród tych, którzy już dołączyli do programu, warto wymienić Nokia Ovi Store, Samsung Application Store czy AT&T MEdia Mall. Wkrótce do projektu mają dołączyć również inni gracze z tego rynku.

Obraz

Symbian Horizon to przedsięwzięcie typu non-profit co oznacza, że wszystkie przychody ze sprzedaży danej treści trafią do jej twórcy. Symbian Foundation nie będzie pobierać z tytułu przystąpienia do programu żadnych opłat, ani również ingerować w oferowane przez siebie treść, np. poprzez umieszczanie w nich reklam.

Obecnie cały program działa w wersji beta, a komercyjne jego uruchomienie planowane jest na październik.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)