Huawei: rozbudowany model powiadomień wibracyjnych w telefonach

Huawei: rozbudowany model powiadomień wibracyjnych w telefonach

Huawei: rozbudowany model powiadomień wibracyjnych w telefonach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.07.2014 12:59, aktualizacja: 21.07.2014 13:19

Huawei podpisało wieloletnią umowę z Immersion, twórcą technologii wibracji stosowanych w ekranach dotykowych. Porozumienie pozwoli na umieszczenie w smartfonach chińskiego producenta technologii TouchSense 3000.

Oprogramowanie TouchSense pozwala na stworzenie nieograniczonej liczby konfigurowalnych efektów dotykowych. Poprzez dodania sprzężenia zwrotnego prowadzi do stworzenia realistycznych i intuicyjnych efektów dla poprawy komfortu korzystania ze smartfonu. Może to znaleźć zastosowanie zarówno w grach, jak i aplikacjach codziennego użytku.

Informacja jest o tyle ciekawa, że w gąszczu plotek na temat iPhone'a 6 bardzo często pojawiały się głosy mówiące o zastosowaniu w nim specjalnego silnika odpowiedzialnego za wibracje. Dzięki temu smartfon ma generować różne rodzaje wibracji w zależności od aktualnie używanej aplikacji, a także miejsca, w którym ekran zostanie dotknięty przez użytkownika. Apple miało zainteresować się tym tematem już w 2009 roku i posiada na to stosowne patenty.

Znając zamiłowanie Apple do sądowych batalii pozostaje na tym mieć nadzieję, że zdrowa konkurencja w zakresie dogadzania użytkownikom smartfonów wibracjami nie przeniesie się z laboratoriów na sale sądowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)