Huawei P9 Plus już w Polsce, znamy cenę

Huawei P9 Plus już w Polsce, znamy cenę

Huawei P9 Plus już w Polsce, znamy cenę
Źródło zdjęć: © youtube.com / Huawei Device
04.06.2016 10:15, aktualizacja: 05.06.2016 15:29

Huawei od dawna podkreśla, że stara się pozycjonować swoje smartfony w segmencie premium. P9 Plus to rzeczywiście premium pod każdym względem: zarówno jeśli chodzi o możliwości i wyposażenie, jak i ? niestety ? o cenę.

Huawei naprawdę ciekawie zaplanowało swoją ofertę tegorocznych topowych modeli smartfonów. Między modelami P9 Lite, P9 i P9 Plus różnice są na tyle wyraźne, że nikt nie może mieć wątpliwości, który powinien być tańszy, bo jest gorzej wyposażony, a który zasługuje na miejsce na szczycie hierarchii. Właśnie tam pozycjonowany jest model P9 Plus, a ten niepozorny "plusik" w nazwie jest dobrze uzasadniony.

W skrócie: Huawei P9 Plus jest w aż sześciu aspektach wyraźnie, bezapelacyjnie lepszy od modelu P9. P9 Plus został wyposażony w 5,5-calowy ekran z technologią Press Touch i pojemniejszą baterią 3200 mAh. Posiada technologię dual-IC Rapid Charge, która zapewnić ma użytkownikowi sześć godzin rozmów, po zaledwie 10 minutach ładowania. Zarówno w P9 jaki i P9 Plus zastosowano czytnik linii papilarnych, który dba o ochronę prywatności i danych użytkownika. Skaner pozwala na personalizację i zabezpieczenie urządzenia, zdecydowanie obniżając ryzyko niepowołanego dostępu i wykorzystania zgromadzonych na nim informacji.

Podczas premiery pisaliśmy, że cena modelu P9 Plus może wynosić około 74. euro, czyli mniej więcej 2250 zł. Wiele się nie pomyliliśmy. Huawei P9 Plus oficjalnie jest już dostępny na polskim rynku. Możemy go kupić w ramach umowy z operatorem (na razie tylko w sieci Orange)
oraz w ramach wolnej sprzedaży. W tym drugim przypadku jego oficjalna cena to... 3190 zł. Sporo.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Lada dzień ruszają beta testy Linuxa Mint 18

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)