Huawei ma już 50 kontraktów na komercyjne wdrożenie 5G

Huawei ma już 50 kontraktów na komercyjne wdrożenie 5G
Źródło zdjęć: © WP.PL | Bolesław Breczko
Piotr Urbaniak

28.06.2019 18:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Psy szczekają, karawana idzie dalej. Tak w skrócie podsumować można obecną sytuację Huawei. Rząd USA atakuje sankcjami handlowymi. Tymczasem firma z Shenzhen chwali się 50 kontraktami na komercyjne wdrożenie 5G i dostarczeniem ponad 150 tys. stacji bazowych.

Korzystając z kongresu MWC19 w Szanghaju, Huawei zorganizował konferencję pod hasłem "5G is ON". Jednym z jej ważniejszych punktów było przemówienie Ryana Dinga, dyrektora wykonawczego i prezesa Carrier BG w Huawei - czytamy w informacji prasowej.

Ryan Ding chwalił się sukcesami Huawei na polu współpracy przy wdrożeniach sieci 5G. Wyszczególnił podpisanie 50 kontraktów handlowych i dostarczenie ponad 150 tys. stacji bazowych.

Przedstawiciel ocenił, że w skali globalnej technologia 5G nabiera silnego rozpędu, a Huawei odgrywa w tym znaczącą rolę.

Świadczą o tym liczby. Od pierwszej połowy 2019 roku wiele krajów komercyjnie uruchomiło sieć 5G. Są to m.in. Wielka Brytania, Szwajcaria, Włochy, Kuwejt i Korea Południowa. Za 2/3 istniejących już sieci odpowiada właśnie Huawei.

- Branża zaczyna korzystać z sieci 5G, a 5G zaczyna zyskiwać na znaczeniu, promując kompleksową transformację cyfrową i poprawiając wydajność w wielu dziedzinach - skomentował Ding. - Modułowe rozwiązania Huawei dają operatorom unikalne rozwiązania do budowania ekologicznych, konwergentnych i ultralekkich sieci komercyjnych 5G, które napędzają ciągły wzrost - dodał.

Huawei przewiduje, że w 2019 roku 5G szybko wyprzedzi poprzednie technologie komunikacji bezprzewodowej pod względem popularności na całym świecie. Jak przekonuje, współpracuje z operatorami i partnerami w celu rozszerzenia 5G na różne branże i zapewnienia wzrostu biznesowego dla wszystkich uczestniczących w tym procesie stron.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)