HTC Vive - jakie wrażenia daje rzeczywistość wirtualna?

HTC Vive - jakie wrażenia daje rzeczywistość wirtualna?
Źródło zdjęć: © WP.PL
Joanna Sosnowska

25.11.2016 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sprowadziliśmy do redakcji HTC Vive - najbardziej zaawansowane urządzenie do rzeczywistości wirtualnej. I daliśmy je przymierzyć wszystkim chętnym - także tym, którzy po raz pierwszy sprawdzali, czym jest ten cały VR. A wrażenia? Zobaczcie, co pracownicy Wirtualnej Polski mówią po zabawie z HTC Vive.

Czym jest rzeczywistość wirtualna (VR)? Zakładamy na głowę specjalne gogle, uruchamiamy wybraną aplikację i... nagle jesteśmy w innym świecie. W przypadku HTC Vive gogle podłączone są do bardzo wydajnego komputera, a dzięki temu jakość obrazu i jego płynność pozwala nam uwierzyć, że faktycznie znajdujemy się na powierzchni Marsa, na plaży albo w statku kosmicznym. Gdy gogle są już na głowie, można się do woli rozglądać, wchodzić w interakcję ze światem wirtualnym, przechadzać się po nim, podnosić i odrzucać przedmoty i wcielać się w bohatera gry. Albo po prostu iść na zakupy w wirtualnej galerii handlowej.

HTC Vive jest najlepszym obecnie na rynku zestawem do VR. A to dlatego, że jako jedyny pozwala poruszać się wewnątrz wykreowanego świata. Chcesz podejść do burty statku? Podchodzisz. I nie trzeba używać do tego pada, ale własnych nóg. To dzięki temu wrażenia są dużo bardziej wiarygodne, niż w przypadku innych zestawów.

Ale z jakością w parze idzie też wysoka cena. Za HTC Vive trzeba zapłacić między 4 000 zł a 5 412 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)