HP prezentuje nowe gogle VR - Reverb 2G. Oferują największą rozdzielczość na rynku

Strona głównaHP prezentuje nowe gogle VR - Reverb 2G. Oferują największą rozdzielczość na rynku
29.05.2020 16:11
HP prezentuje nowe gogle VR - Reverb 2G. Oferują największą rozdzielczość na rynku
Źródło zdjęć: © HP

HP zaprezentowało swój własny zestaw gogli VR. HP Reverb 2G powstał we współpracy z Valve i Microsoft. Sprzęt oferuje najwyższą dostępną rozdzielczość na rynku i obsługuję Windows Mixed Reality oraz SteamVR.

Gogle HP Reverb G2 wchodzą na nowy poziom w kategorii sprzętu VR. Oferują bardzo wysoką rozdzielczość, bowiem 2160 x 2160 dla każdego oka. To bardzo odważny krok ze strony HP, gdyż hardware niezbędny do generowania takiego obrazu będzie musiał być bardzo wydajny. Na byle jakim komputerze z nich nie skorzystamy.

Nowy model zachowuje wszystkie najlepsze elementy z HP Reverb G1, w tym ekrany LCD o wysokiej rozdzielczości. Wprowadza również nowe aspekty, w tym przede wszystkim 114-stopniowe pole widzenia. Do zestawu gogli wprowadzono również głośniki z funkcją dźwięku przestrzennego czy cztery kamery do śledzenia ruchu. Obraz będzie wyświetlany w częstotliwości 90 Hz.

304056761336538589
Źródło zdjęć: © HP

HP informuje, że pracowano również nad zwiększeniem komfortu użytkownika. Gogle Reverb G2 mają być znacznie wygodniejsze. Do zestawu trafiają także nowe kontrolery i tutaj mamy bardzo widoczną zmianę. Zamiast wcześniej stosowanych paneli dotykowych, pojawiły się klasyczne gałki analogowe. Jak widać, futurystyczne rozwiązania nie wszędzie się sprawdzają.

304056761336669661
Źródło zdjęć: © HP

Na kontrolerach, oprócz analogów widzimy po cztery przyciski. Na lewym są to "X" oraz "Y" a na prawym "A" oraz "B". Każdy z kontrolerów ma również przycisk odsyłający nas do Windowsa, oraz klawisz najprawdopodobniej otwierający menu opcji.

Gogle HP Reverb G2 pojawią się w Polsce jesienią, na początku września. W europie rozpoczęła się już przedsprzedaż, natomiast nie wiemy jeszcze, jakiej ceny możemy się spodziewać. Według cen europejskich, gogle mają kosztować 599 Euro.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)