HP: pierwsza na świecie mysz WiFi

HP: pierwsza na świecie mysz WiFi

HP: pierwsza na świecie mysz WiFi
Źródło zdjęć: © HP
19.07.2011 12:10, aktualizacja: 20.07.2011 14:52

HP poinformowało o wprowadzeniu na rynek pierwszej w branży myszy mobilnej z technologią Wi-Fi. Produkt został zaprezentowany wraz z nową linią akcesoriów podczas konferencji HP Personal Computing Accessories Forum 2011 w Cannes.

Obraz
© (fot. HP)

Mysz do notebooków HP Wi-Fi to pierwsza w branży mysz, która wykorzystuje technologię Wi-Fi. Nowa mysz jest początkiem technologicznej rewolucji, ponieważ umożliwia definitywne wyeliminowanie przewodów i zewnętrznych odbiorników oraz daje pełną swobodę. W czasach, kiedy standard Bluetooth powoli traci zwolenników, a firmy nie implementują go już seryjnie, a jedynie proponują jako opcjonalne wyposażenie sprzętu komputerowego, HP jako pierwsza firma skonstruowała mysz, która pozwoli nam podłączyć się z komputerem sygnałem WiFi. Obydwa standardy bazują na częstotliwości radiowej 2,4 GHz, ale jak wiadomo - zasięg i jakość sygnału WiFi jest dużo lepsza.

Urządzenie łatwo nawiązuje połączenie z wbudowaną kartą sieci Wi-Fi, pozostawiając użytkownikom do dyspozycji wolny port USB, do którego można podłączyć inne akcesoria. Myszka jest w stanie pracować na akumulatorze aż do 9 miesięcy - to 2 razy dłużej niż w modelach korzystających z technologii Bluetooth.

Mysz HP Wi-Fi jest już dostępna na rynku w cenie 129,9. PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)