HP kończy z cyfrówkami

HP kończy z cyfrówkami
Źródło zdjęć: © HP

08.11.2007 13:00, aktual.: 08.11.2007 14:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HP zrezygnuje wkrótce z produkowania, projektowania i dystrybuowania cyfrowych aparatów fotograficznych - firma skupi się za to na tworzeniu urządzeń do drukowania zdjęć w domu oraz rozwijaniu internetowych usług fotograficznych.

Nie oznacza to jednak, że z rynku znikną aparaty marki HP - koncern zamierza znaleźć partnera-licencjobiorcę, który zajmie się wytwarzaniem i sprzedawaniem "cyfrówek" z logo koncernu. Ma to nastąpić do końca pierwszej połowy 200. r.
Przedstawiciele HP tłumacza, iż decyzja ta absolutnie nie oznacza, że koncern rezygnuje z roli aktywnego gracza na rynku cyfrowej fotografii. Firma chce się po prostu skupić na rozwijaniu strategii HP Print 2.0 ( zaprezentowanej w maju tego roku ).

Przewiduje ona, że HP rozwijać będzie swoje internetowe usługi związane z fotografią cyfrową, a także oprogramowanie do edycji i tworzenia cyfrowej grafiki.

Firma chce też poszerzać swoją ofertę fotograficznych urządzeń drukujących, przeznaczonych zarówno dla użytkowników profesjonalnych, jak i domowych.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)