Hologramy jako pomoc naukowa? Nowa apka na Hololens pozwoli studentom neurobiologii lepiej zrozumieć ludzki mózg

Hologramy jako pomoc naukowa? Nowa apka na Hololens pozwoli studentom neurobiologii lepiej zrozumieć ludzki mózg 06.09.2017 12:38
Hologramy jako pomoc naukowa? Nowa apka na Hololens pozwoli studentom neurobiologii lepiej zrozumieć ludzki mózg
Źródło zdjęć: © UBC mat. prasowe

Nowoczesne pomoce naukowe to klucz do lepszej jakości edukacji. Dlatego Microsoft we współpracy z Uniwersytetem Kolumbii Brytyjskiej opracowali apkę przeznaczoną na gogle rozszerzonej rzeczywistości Hololens. Dzięki niej studenci neurobiologii będą mogli lepiej zrozumieć ludzki mózg.

Neurobiologia to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin nauki. Przed jej studentami stoi niełatwe zadanie - muszą zrozumieć zagadkowy, ludzki mózg. Teraz pomoże im w tym nowa, nietypowa pomoc naukowa - hologramy. Holographic Brain Project to efekt współpracy Microsoftu i brytyjskiej uczelni. Poniżej mozecie zobaczyć przedsmak tego, jak działa apka przeznaczona na gogle AR Hololens.

W ubiegłym roku studenci otrzymali od technologicznego giganta 10 par gogli. Samą apkę przygotował zespół Microsoft Garage - studio to inicjatywa firmy skierowana do tych pracowników marki, którzy chcą rozwijać nieco mniej standardowe projekty.

289206302729971770
Źródło zdjęć: © Microsoft Garage mat. prasowe

Holographic Brain project na pewno należy do tej eksperymentalnej strefy. Hologramy 3D pozwolą przyszłym neurobiologom prześledzić wszystkie występujące w mózgu połączenia, a to dzięki nakładaniu się dwuwymiarowych skanów MRI na odpowiednich sekcjach mózgu. Jak dodaje jeden z doktorantów UBC, to unikalna możliwość przyjrzenia się relacjom przestrzennym struktur mózgu, co stanowi przełom w nauce o neuroanatomii. W najbliższych tygodniach aplikacja zostanie przetestowana, aby sprawdzić, jakich opcji jeszcze w niej brakuje.

289206302730102842
Źródło zdjęć: © Holographic Brain Project mat. prasowe
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)