Hollywood w Twoim domu

Hollywood w Twoim domu

10.10.2008 12:56, aktual.: 10.10.2008 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung prezentuje nowy odtwarzacz Blu-ray BD-P2500. Jest to kolejny produkt oparty o format zapisu optycznego Blu-ray Disc (BD). Wychodząc naprzeciw marzeniom wszystkich fanów kina wysokiej jakości powstał odtwarzacz piątej generacji: BD-P2500. Jest to dpowiedź Samsunga na stale rosnącą popularność formatu Blu-Ray i coraz szerszą dostępność filmów High Definition.

Samsung BD-P2500 odtwarza nie tylko płyty Blu-ray, ale jest też urządzeniem kompatybilnym z dotychczasowymi formatami DVD, CD, AVCHD. Nie musimy już obawiać się, że zgromadzone na przestrzeni lat filmy DVD staną się nagle bezużyteczne. Co więcej, procesor Hollywood Quality Video, stworzony przez firmę Silicon Optix, ustanawia nowy standard w odbiorze obrazu. HQV pozwala odtworzyć filmy z płyt DVD w zupełnie nowej, niespotykanej wcześniej jakości.

Hollywood w Twoim domu
Dzięki nowatorskim rozwiązaniom, Blu-ray BD-P2500 pozwala jeszcze lepiej wykorzystać rewolucyjne zmiany w jakości odtwarzanego obrazu i dźwięku, związane z zastosowaniem technologii Blu-ray. Odtwarzacz pozwala oglądać filmy w najwyższej rozdzielczości 1080p (Full HD) wysyłając do telewizora sygnał nagrany z kinową prędkością 24 klatek na sekundę. Dzięki technologii przetwarzania obrazu procesora Hollywood Quality Video, dostępnej do tej pory wyłącznie dla największych stacji telewizyjnych, odtwarzacz potrafi zamienić dowolny, dostarczony do niego sygnał wideo (również analogowy) do postaci cyfrowej 1080p, uwydatniając detale i redukując szumy. W efekcie otrzymujemy obraz o najwyższej jakości, nawet w przypadku płyt DVD.

Obraz
© Samsung Blu-ray BD-P2500 (fot. Samsung)

Dźwięk, który wypełni każdą przestrzeń
Oprócz niezwykle realistycznego obrazu, BD-P2500 wprowadza także nową jakość w zakresie odtwarzania dźwięku. Kompatybilność z formatami audio najnowszej generacji zapewni porywający dźwięk, pełen najbardziej subtelnych niuansów. Dzięki Bitstream Audio Out, odtwarzacz obsługuje również format HD Audio w najwyższej jakości, bez konieczności stosowania kompresji. Po zastosowaniu wyjścia HDMI 1.3 możemy sygnał audio, nagrany w różnych standardach, wysłać w postaci cyfrowej na zewnętrzny dekoder dźwięku przestrzennego umieszczony np. w amplitunerze. Dodatkowo, model BD-P2500 wyposażony został w analogowe wyjście 7.1. Jeśli wiec posiadamy amplituner wielokanałowy, możemy dzięki podłączeniu typu multi channel, cieszyć się z przestrzennego dźwięku, który dekodowany będzie poprzez procesory umieszczone w odtwarzaczu.

Dostęp do szerokiej biblioteki materiałów dodatkowych
Szereg dodatkowych praktycznych rozwiązań, jakie zastosowano w modelu BD-P2500 sprawia, że jest to urządzenie stawiające poprzeczkę swoim konkurentom wyjątkowo wysoko. Pamięć flash o pojemności 1 GB daje możliwość odtworzenia standardu BD 1.1 i pozwala na podgląd dodatkowych materiałów zawartych na płycie (bonus view)
w trakcie oglądania filmu – funkcja PIP (Picture in Picture). Odtwarzacz może pobrać z płyty oprogramowanie BD Java, które po zainstalowaniu na wewnętrznej pamięci buforowej umożliwi uruchomienie różnego rodzaju gier video –. najczęściej powiązanych tematyką z filmem i umieszczonych na płycie przez producentów. Dzięki zapisaniu na jednym źródle materiału dodatkowego oraz programu do jego odtwarzania rozwiązano problem niekompatybilności kontentu oraz oprogramowania.

Gotowy na technologię przyszłości
Odtwarzacz Samsung Blu-ray BD-P2500 przygotowany jest do zmiany standardu 1.1 do wersji 2.0 (BD-Live Ready), która sprawia, że urządzenie wyposażone w złącze sieciowe Ethernet, odtwarzając odpowiednią płytę, może wyszukiwać i ściągać z serwera wydawcy płyty dodatkowy materiał dotyczący filmu lub jego produkcji. Co szczególnie ciekawe, materiały dodatkowe mogą powstawać jeszcze długo po ukazaniu się płyty na rynku, a nowa technologia umożliwi nam do nich pełen dostęp w każdej chwili podczas jej odtwarzania. Możemy więc zawsze korzystać z najbardziej aktualnych materiałów dodatkowych, przygotowanych przez wydawcę. Blu-ray BD-P250. wyposażony został również w funkcję Anynet, która umożliwia sterowanie odtwarzacza za pomocą pilota od telewizora. Wszystko to dla maksymalnej wygody użytkownika.

Najnowsze osiągnięcia technologii zastosowane w modelu BD-P250. mieszczą się w zgrabnej i eleganckiej czarnej obudowie. Smukły, błyszczący odtwarzacz z dotykowymi przyciskami nawiązuje wzornictwem do pozostałych urządzeń z portfolio firmy Samsung.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)