HD DVD znów na prowadzeniu?

HD DVD znów na prowadzeniu?

15.10.2007 14:00

Urządzenia obsługujące format HD DVD znów są najpopularniejszymi stacjonarnymi odtwarzaczami HD - poinformowała firma analityczna NPD Group. Z jej statystyk wynika, że w drugiej połowie września urządzenia takie stanowiły 53% wszystkich stacjonarnych odtwarzaczy HD, które sprzedano w USA

Statystyki NPD nie obejmują urządzeń, w których odtwarzanie filmów jest funkcją dodatkową - np. konsoli PlayStation3 czy "pecetowych" napędów HD DVD i Blu-ray. Uwzględniane są w nich jedynie stacjonarne odtwarzacze filmowe.

Firma poinformowała, że w dwóch ostatnich tygodniach września odtwarzacze HD DVD stanowiły 53% wszystkich kupionych w USA stacjonarnych odtwarzaczy nowych formatów. Na drugim miejscu uplasowały się urządzenia obsługujące standard Blu-ray ( 44% ), zaś na trzeciej pozycji - rozwiązania hybrydowe, potrafiące odtwarzać obydwa standardy ( 3% ).

Analitycy zwracają uwagę, że w tygodniach poprzedzających analizowany okres odnotowano krótkotrwałe prowadzenie Blu-ray - jednak ich zdaniem było to zjawisko przejściowe, spowodowane premierą kilku nowych urządzeń obsługujących ten standard ( zaprezentowano je na wrześniowych targach CEDIA ), w tym najtańszego jak dotąd odtwarzacza Blu-ray Sony, kosztującego ok. 500 USD.

Specjaliści z NPD Group prognozują też, że w najbliższych tygodniach pozycja HD DVD może się umacniać - będzie to spowodowane wprowadzeniem na rynek nowego odtwarzacza Toshiby, modelu HD-A3, który kosztować ma ok. 300 USD ( będzie to więc najtańszy stacjonarny odtwarzacz HD dostępny na rynku ).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)