Harman Kardon BDS - kino domowe trzeciej generacji

Harman Kardon BDS - kino domowe trzeciej generacji

Harman Kardon BDS - kino domowe trzeciej generacji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.01.2013 12:30, aktualizacja: 10.01.2013 09:36

Harman Kardon wprowadza nową linię zestawów kina domowego BDS trzeciej generacji (BDS x75/x77).

Seria Harman Kardon BDS to kompletne kina domowe dla wymagających użytkowników. Dekodują wszystkie formaty dźwięku, odczytują płyty CD, DVD i Blu-ray, a całe kino domowe jest sterowane za pomocą jednego pilota. Trzy wejścia i jedno wyjście HDMI pozwalają podłączyć kilka źródeł, np. konsolę do gier. Opierając się na sukcesie poprzednich linii BDS, Harman Kardon wzbogacił nowe jednostki centralne o technologię Bluetooth i AirPlay firmy Apple.

Dźwięk a jakość obrazu

W skład linii BDS trzeciej generacji wchodzi 5 modeli: kompleksowe 5.1-kanałowe BDS 877. BDS 7773W, BDS 775 oraz 2.1-kanałowy BDS 477 i BDS 375. Co istotne, w najnowszych płaskich telewizorach jakość dźwięku zazwyczaj nie dorównuje wysokiej jakości obrazu. Dlatego BDS trzeciej generacji (podobnie jak poprzednia seria BDS x 70) wyposażone zostały w kanał zwrotny audio HDMI Audio Return Channel z obsługą 3D, który zdecydowanie poprawia jakość głosu, pozwalając użytkownikom słuchać dźwięku z telewizora bezpośrednio przez głośniki z systemu BDS.

Systemy 5.1

BDS 87. to flagowy model systemów 5.1 o mocy 5 x 65 W. System wyposażono w technologię Bluetooth i AirPlay firmy Apple oraz kodowanie audio DTS i technologię Dolby Digital, dzięki czemu przetwarza filmy i muzykę nie tylko z urządzeń iPod, ale i ze źródeł on-line. Posiada uniwersalny amplituner z odtwarzaczem 3D Blu-ray Disc. Automatyczna kalibracja dźwięku EzSet/EQ ułatwia użytkownikowi proste dostosowanie poziomów głośności poszczególnych głośników do warunków panujących w pomieszczeniu. Z kolei NAS (Network Attached Storage) pozwala odtwarzać większość typów nośników informacji, w tym MPEG-1, MPEG-2 , MP3, WMA i JPEG. Model BDS 7773W posiada podobne parametry, ale dodatkowo wyróżnia się piękną, białą obudową. W systemie BDS 775 znajdują się z eleganckie głośniki satelitarne HKTS-7.

Systemy 2.1

Dla tych, którzy pragną cieszyć się doskonałą jakością Harman Kardon, ale preferują mniejsze zintegrowane systemy, mamy zestawy z głośnikami o różnych rozmiarach i konfiguracjach. Wystarczy połączyć ze sobą dostarczone elementy, a jednostkę centralną podpiąć do telewizora za pomocą jednego (dostarczonego w komplecie) przewodu. W systemach BDS 47. i BDS 375 rzuca się w oczy zastosowanie rozbudowanych funkcji sieciowych takich jak radio internetowe, DLNA 1.5. Jeśli kolumny mają wisieć na ścianie, w komplecie dostępne są dwa uchwyty ścienne. System cechuje się wyjątkową prostotą obsługi za pomocą kolorowego menu w wysokiej rozdzielczości.

Ceny i dostępność

Systemy kina domowego Harman Kardon BDS x 7. są już dostępne w sprzedaży w sieci autoryzowanych dealerów Harman Kardon.

Sugerowane ceny detaliczne:
BDS877 czarny – 7299 zł
BDS7773W biały – 6499 zł
BDS775 czarny – 5299 zł
BDS477 czarny – 5599 zł
BDS375 czarny – 4799 zł

Kluczowe cechy:

- Odtwarzanie Apple AirPlay
- Odtwarzanie Bluetooth
- Dostęp do serwisów on-line
- Wyjście HDMI z obsługą 3D i zwrotnego kanału audio
- Odtwarzanie plików przez USB
- Wejście Component Video
- Technologia Digital Amplifier
- Automatyczna kalibracja EzSet/EQ
- Trigger subwoofera
- Dekodery dźwięku surround DTS oraz Dolby Digital
- Aktualizacja oprogramowania przez port USB
- Tuner FM
- Czytnik nagrań BD, DVD i CD
- Technologia Dolby Virtual Speaker
- Kolorowe menu ekranowe i wyraźny, matrycowy wyświetlacz
- Pilot łatwo programowalny do obsługi TV, dekodera, tunera satelitarnego, a także urządzeń iOS i Android

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)