Handy Salt Meter - gadżet, który spróbuje za ciebie zupę

Handy Salt Meter - gadżet, który spróbuje za ciebie zupę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.08.2013 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sprawdzanie przyprawienia posiłku w czasie jego przygotowywania nie jest specjalnie wymagającą czynnością, jednak i w niej może wyręczyć nas nowoczesny gadżet.

Salt Meter powstał oczywiście w Japonii, stolicy dziwnych wynalazków. Potrafi on pokazać jak mocno posolona jest przygotowywana zupa - poziom przyprawienia sygnalizują odpowiednie wskaźniki LED.

Producent przestrzega, że zbyt duża ilość soli jest niebezpieczna dla zdrowia. Jak informuje, odpowiednia dzienna dawka nie powinna przekraczać 1. g - a w odpowiednim wymierzeniu bezpiecznej ilości pomóc ma oczywiście jego wynalazek.

Sposób użycia wyglądającego jak termometr gadżetu jest bardzo prosty. Końcówkę urządzenia trzeba umieścić w zupie lub sosie, jednocześnie naciskając umieszczony na rączce "Przycisk Mocy i Miary".

Urządzenie ma jednak swoje ograniczenia - odpowiedni wynik pomiaru podać może tylko w przypadku pożywienia, którego temperatura nie jest wyższa od 60℃, ale nie przekracza 8. stopni Celsjusza. Przy tylko zbliżonych temperaturach pomiar będzie niedokładny, natomiast w przypadku całkowicie zimnych potraw urządzenie będzie zupełnie nieprzydatne.

Cena - około 70 złotych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)