Hakerzy z LulzSec ogłaszają koniec wspólnej działalności

Hakerzy z LulzSec ogłaszają koniec wspólnej działalności

Hakerzy z LulzSec ogłaszają koniec wspólnej działalności
27.06.2011 11:15, aktualizacja: 27.06.2011 11:29

Grupa hakerów Lulz Security, która zasłynęła z ataków na systemy informatyczne Senatu USA, CIA, FBI i firmy Sony, niespodziewanie poinformowała, że kończy wspólną działalność.

"Jesteśmy Lulz Security i to jest nasz ostatni komunikat" - napisali hakerzy na Twitterze, choć wcześniej zapowiadali, że co tydzień będą udostępniać "poufne dane, dokumenty i kompromitujące prywatne informacje dotyczących wojska i sił porządkowych".

Obraz

Piraci internetowi dodali, że ich 50-dniowa kampania, której celem było ukazanie słabości rządowych i prywatnych systemów informatycznych, dobiegła końca.

Ostatnią wspólną akcją było udostępnienie dokumentów wewnętrznych amerykańskiego dostawcy usług internetowych AOL oraz amerykańskiego przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego AT&T.

Hakerzy nie podali powodu rozwiązania grupy. Wiadomość o końcu działalności ukazała się kilka dni po zatrzymaniu w Wielkiej Brytanii dziewiętnastoletniego Ryana Cleary'ego. W środę w Wielkiej Brytanii przedstawiono mu pięć zarzutów, w tym współpracę z Lulz Security. Według brytyjskich mediów nastolatek miał być kluczową postacią w tej grupie i zaplanować cyberataki m.in. na CIA, Senat USA, koncern Sony i banki.

W piątek sześcioosobowa grupa zaatakowała komputery departamentu ds. bezpieczeństwa publicznego w stanie Arizona.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)