Hakerzy ukradli klientom banków 6 mln

Hakerzy ukradli klientom banków 6 mln

Hakerzy ukradli klientom banków 6 mln
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
29.09.2010 13:14, aktualizacja: 29.09.2010 13:40

Międzynarodowy gang hakerów w ciągu trzech miesięcy okradł indywidualnych
użytkowników bankowości elektronicznej na co najmniej 6 mln funtów szterlingów - poinformowała w środę BBC. Policja zatrzymała19 osób - 15 mężczyzn i cztery kobiety.

Oszuści posługiwali się szpiegowskim programem, trojanem nazwanym ZeuS, żeby z komputerów wykradać dane klientów dużych brytyjskich banków, umożliwiające dostęp do kont.

Mając te dane, hakerzy przelewali pieniądze z kont swoich ofiar na własne konta, założone specjalnie w celach przestępczych. Następnym etapem było pranie kradzionych pieniędzy.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Podejrzani w wieku 23-4. lat zostali zatrzymani w prywatnych mieszkaniach w poniedziałek. Siatkę rozpracowała "wirtualna grupa zadaniowa" złożona z policjantów, komputerowców i bankierów, wymieniająca się informacjami na temat technik przechwytywania danych i systemów zabezpieczeń.

"Nasze działania sparaliżowały działalność zorganizowanej siatki przestępczej, która posługiwała się nowoczesnymi technikami do wyprowadzania dużych sum pieniędzy z kont klientów indywidualnych, narażając ich na stratę i stres. Banki muszą im to zrekompensować ze szkodą dla całej gospodarki" - powiedział inspektor Scotland Yardu, Terry Wilson.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)