Gry na Xboksa 360 zadziałają również na Windows 8 i Windows Phone

Gry na Xboksa 360 zadziałają również na Windows 8 i Windows Phone

Gry na Xboksa 360 zadziałają również na Windows 8 i Windows Phone
07.10.2011 11:20, aktualizacja: 07.10.2011 12:35

Wygląda na to, że Microsoft zamierza wykorzystać sukces konsoli Xbox 360 i przenieść go na inne platformy. Uniwersalny portal dla graczy ma rywalizować z usługa OnLive i być uruchomiony w przyszłym roku.

Platforma Xbox LIVE jest już wbudowana w Windows Phone i konsolę Xbox 360, ma być też częścią Windows 8. I wygląda na to, że przeniesie granie w gry na zupełnie nowy poziom. Jak dotąd gier, które można instalować na Xboksie 360 i Windows Phone jest bardzo niewiele i są to prościutkie produkcje (jak Full House Poker). To się ma jednak zmienić. I to dramatycznie.

Gry na konsolę Xbox 360 będzie można uruchamiać również na Windows 8 i Windows Phone. Gry zostaną przeniesione do chmury, co oznacza, że przeliczenia dotyczące oprawy audiowizualnej będą odbywać się zdalnie, a nasze tablety, notebooki i smartfony otrzymają gotowy strumień danych, stając się wyłącznie terminalem reagującym na działania gracza. Na podobnej zasadzie działa usługa OnLive.

Nie oznacza to jednak całkowitego przeniesienia gier do chmury, będzie możliwe uruchomienie gry lokalnie, jeżeli sprzęt na to pozwoli.
Informacja ma charakter plotki i należy ją traktować z pewnym dystansem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Sasmung porównuje iPhone 4S z Galaxy S II

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)