Groźny wirus atakuje polskie komputery

Groźny wirus atakuje polskie komputery
Źródło zdjęć: © Gizmodo

04.04.2011 13:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponad 5 tys. polskich serwerów padło ofiarą osławionego Zeusa - trojana, za pomocą którego wyłudzane są dane. To oznacza, że co 14. zaatakowany na świecie serwer znajduje się właśnie u nas

Ponad 5 tys. polskich serwerów padło ofiarą osławionego Zeusa - trojana, za pomocą którego wyłudzane są dane. To oznacza, że co 14. zaatakowany na świecie serwer znajduje się właśnie u nas, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Zeus infekował komputery instytucji państwowych i firm w 19. krajach. Skutecznie atakował m.in. Bank of America, NASA, Amazon. W Polsce na cel wziął sobie serwisy banków. Za jego pomocą przestępcy wyłudzali poufne dane dotyczące rachunków bankowych, a następnie okradali konta. Wirus najczęściej atakował strony iPKO.pl , BSK.com.pl i Pekao24.pl.

Z analiz Net Witness - amerykańskiej firmy zajmującej się bezpieczeństwem sieciowym - wynika, że spośród 74 tys. zaatakowanych w świecie serwerów, te należące do polskich firm i organizacji stanowiły aż 7 proc., a Polska zajęła pod tym względem siódme miejsce.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (91)
Zobacz także